Zobacz temat - [R400 1.6 99r] Jakby brak napięcia podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.6 99r] Jakby brak napięcia podczas jazdy

fusss - Pią Kwi 23, 2010 17:24
Temat postu: [R400 1.6 99r] Jakby brak napięcia podczas jazdy
Witam!
Ostatnio zauwazylem taki problem w moim roverku, otóż przy nierownej nawierzchni np dziurawa droga, albo wjazd w jakąś pojedyńczą dziurkę powoduje jakby odłączenie napięcia. Sygnalizuje sie to zapaleniem kontrolek od ABSu i ESPu, oraz spadkiem pozycji wskazowki na obrotomierzu i jakby chwilowym (momentowym doslownie) wyłączeniem świateł. Autko odpala normalnie i bezproblemowo, czasem przy skręcie w lewo (włączony lewy migacz) i mocniejszym dodaniu gazu, dzieje sie tak samo. Ktoś wie gdzie szukac przyczyny tego zjawiska? Co sprawdzic, gdzie szukac usterki?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Lechos - Pią Kwi 23, 2010 17:26

fusss napisał/a:
i ESPu
czego?
Adrian - Pią Kwi 23, 2010 17:42

fusss
Mi to wygląda na problem z masą.

azer - Pią Kwi 23, 2010 18:34

masa na 99%
fusss - Pią Kwi 23, 2010 19:02

czy ktos jasno moze mi określić co zrobic z tą masą, czego i gdzie szukac... Elektryka to dla mnie czarna magia...
azer - Pią Kwi 23, 2010 19:07

sprawdź połączenie idące z aku (-) do karoserii. I patrzysz czy ten kabel jest przerwany, czy dokręcony dobrze do karoserii oraz czy klema dobrze trzyma, możesz ją wyczyścić i posmarować jakimś tawotem w razie czego.

Jak spojrzysz do auta to będziesz wiedział o co chodzi.

TomC - Pią Kwi 23, 2010 21:28

azer napisał/a:
posmarować jakimś tawotem w razie czego.

Klem nie smaruje się "tawotem"

Na pasie przednim przy prawym reflektorze jest śrubka z kabelkiem do aku. Trzymając kabelek, kluczem ZTCP 10, odkręć śrubkę i sprawdź jak wygląda oczko, które jest przykręcone śrubką do pasa. Zazwyczaj oczko pęka i robi się cyrk.

elrafal - Pią Kwi 23, 2010 21:43

W moim przypadku był to problem z masą rok temu dość często auto mi po prostu gasło i za chwile pojawiały się zapalone kontrolki olej i ładowanie co się okazało mam naderwany kabelek od masy coś po kombinowałem oby tylko działało i było dobrze w zimę wymieniłem akumulator i na drugi dzień nawet nie mogłem centralnym otworzyć drzwi była cisza znowu kabelek okręciłem izolacją i dziś na dołku auto też mi zgasło ale normalnie odpaliło pozostaje mi wymiana bo już mocno naderwany jest :( więc proponuje na początku sprawdzić to :)
azer - Pią Kwi 23, 2010 21:48

TomC napisał/a:
azer napisał/a:
posmarować jakimś tawotem w razie czego.

Klem nie smaruje się "tawotem"
zagalopowałem się, chodziło mi o wazeline techniczną
BoloSr - Sob Kwi 24, 2010 09:51

azer napisał/a:
masa na 99%


a ja powiem ze na 100% masa :)