Zobacz temat - [R45 1.8i 01r] Dziwna praca silnika tuż po starcie?!?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.8i 01r] Dziwna praca silnika tuż po starcie?!?!

Wadim - Pią Kwi 23, 2010 18:09
Temat postu: [R45 1.8i 01r] Dziwna praca silnika tuż po starcie?!?!
Witam, jakoś tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Rover'ka 45. Samochód (cudo, nie mogę narazie na niego narzekać, lecz mam jeden mały problem:( podczas odpalania i dodawania gazu samochód się trzęsie i daje to efekt jakbym posiadał silnik diesla. Jednak po chwili i małym "przegazowaniu" wszystko wraca do "normy". Tak się przynajmniej wydaje, ale jeszcze podczas jazdy samochód się dławi i zaczyna np. skakać, zaznaczam że ten problem znika po wciśnięciu pedału gazu do dna, puszczeniu go i ponownym wciśnięciu do poprzedniej pozycji. Byłbym zapomniał Rover posiada silnik 1.8 w benzynie :) Mam nadzieje że z Wasza pomocą rozwiąże poroblem:) :cool: p.s. problem można zniwelować również poprzez przytrzymanie samochodu na pierwszych trzech biegach, ale nie lubie tego robić bo szkoda auta.
Markzo - Pią Kwi 23, 2010 18:11

zacznij od kabelków i świec oraz kompletu filtrów ;)
_papa_ - Pią Kwi 23, 2010 18:15
Temat postu: Re: [R45 1.8i 01r] Nowy właściciel, potrezbna pomoc.
Wygląda jakby filtr paliwa był przytkany, a może to zanieczyszczona przepustnica.

Wadim napisał/a:
: p.s. problem można zniwelować również poprzez przytrzymanie samochodu na pierwszych trzech biegach, ale nie lubie tego robić bo szkoda auta.

Uwierz mi nic się silnikowi nie stanie, oczywiście raczej nie należy tego robić jak silnik jest zimny. Gdy się rozgrzeje od przyciśnięcia gazu w podłogę nic mu nie będzie.

W sumie moja luba też ma R45 i przy ruszanie też potrafi się zadławić, ale to raczej kwestia wyczucia sprzęgła, może tu jest podobnie? :wink:

kasjopea - Pią Kwi 23, 2010 18:15

Wadim, proszę edytować temat tak, aby odzwierciedlał Twój problem :smile: .
Wadim - Pią Kwi 23, 2010 20:25

Jedną z moich teorii jest właśnie filtr paliwa, ponieważ tylko on jeszcze nie został zmieniony. Co do kabelków to od świec po cewki, wszystko wymienione na nówki:) Jutro kupie filtr i zobaczę czy to coś zmieni:) i definitywnie nie jest to problem z ruszaniem:P bo jak wspomniałem ma ten problem tuż po wystartowaniu silnika:) Dziękuje za rady, mam nadzieje że pomogą:)
zetkaii - Pon Kwi 26, 2010 11:58

Rozumiem, że objaw taki jakby na początku nie palił na wszystkie gary. A co z płynem chłodniczym, stan się nie zmienia bo jeśli ubywa to bardzo możliwy HGF (płyn dostaje się do cylindra/cylindrów i problem z prawidłową pracą)