Zobacz temat - [Rover 216Si LPG 98r] Swiatła przeciwmgielne tylne?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 216Si LPG 98r] Swiatła przeciwmgielne tylne?

Tomeks990 - Nie Kwi 25, 2010 14:46
Temat postu: [Rover 216Si LPG 98r] Swiatła przeciwmgielne tylne?
Witam...

Mam taki problem dzisiaj sciagalem przedni panel tam gdzie sa pokretła od powietrze i te inne nie wiem jak to sie nazywa i pododlaczalem kable od kierunkow, przeciwmgielne i awaryjne i gdy wszystko juz po podlanczalem to nie dzialaja mi swiatła przeciwmgielne;/ dlaczego?

faecd - Nie Kwi 25, 2010 15:31

Tomeks990, a co robiles? ingerowales w instalacje czy po prostu wtyczke wypiales a pozniej wpiąłes.

PS nie ma swiatel przeciwmgielnych, sa przeciwmgłowe :)

darek_wp - Nie Kwi 25, 2010 16:22

Tylne światła przeciwmgłowe sterowane i załączane są przez MFU - sprawdź czy tam nie wypięła się przypadkiem wtyczka. A na początek warto sprawdzić czy wyłącznik świateł przeciwmgłowych został na 100% dobrze podłączony - wtyk wchodzi dość ciasno i może nie zaskoczył na max.
Tomeks990 - Nie Kwi 25, 2010 16:35

wtyczka napewno jest dobrze wpieta bo juz kilka razy sprawdzalem... a zepsulem przez glupote dlatego ze nie dzialal mi ciepły nawiew wiec chcialem sprawdzic co jest ;] a to wszystko przez korek ktos chyba mi przekrecil i sie polamal;/

myslalem ze to moze jakis bezpiecznik ale to raczej chyba nie

darek_wp - Nie Kwi 25, 2010 18:02

A sprawdzasz przy włączonych światłach mijania?
faecd - Nie Kwi 25, 2010 20:07

Cytat:
A sprawdzasz przy włączonych światłach mijania?
wlasnie
darek_wp celne pytanie!

Matik608 - Nie Paź 20, 2013 12:11

Też mam problem z tylnymi światłami przeciwmgłowymi :roll: po włączeniu świateł mijania i wciśnięciu guzika od przeciwmgłowych zapala się kontrolka na desce oraz guzik a z tyłu świateł brak... żarówki ok (podkładałem inne na wszelki wypadek) bezpieczniki również sprawdziłem, wiązki po prawej stronie w bagażniku też wyglądają ok..
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

leszczu - Nie Paź 20, 2013 13:57

A napięcie do wtyczki od lamp dochodzi ??
robsson78 - Nie Paź 20, 2013 22:05

Zacznij od sprawdzenia żarówki.
Przy okazji ile jest przeciwmgłowych z tyłu, jedno czy dwa ?

Ukor - Nie Paź 20, 2013 22:35

W R200 są dwa :)
robsson78 - Pon Paź 21, 2013 17:53

Też mi się tak wydawało że dwa bo kiedyś sprawdzałem a ostatnio paliło mi się tylko jedno. Pewnie :żarówka: się przepaliła.
Do tego kumpel mnie przekonywał że dwóch nie mogę mieć. :puknij:

MD - Pon Paź 21, 2013 18:08

Robsson78, ogólnie najlepiej by w samochodzie były dwa światła przeciwmgielne, jeśli jest jedno, to musi być ono w osi pojazdu lub w innym miejscu po lewej stronie od tej osi. Tak więc jeśli przepali Ci się lewa żarówka, to upierdliwcy mogą za to się rzucać, a na pewno na przeglądzie nie przejdzie. Z kolei tylko lewa świecąca, a prawa walnięta będzie w porządku. :P
robsson78 - Wto Paź 22, 2013 17:55

MD napisał/a:
Robsson78 Tak więc jeśli przepali Ci się lewa żarówka, to upierdliwcy mogą za to się rzucać, a na pewno na przeglądzie nie przejdzie.

MD dzięki za odpowiedź ale nie uwierzysz co za zbieg okoliczności.
Dziś rano pokapowałem się że mam przegląd na 19-stego. Pojechałem i lewa przepalona a prawa świeci :roll:
I przeszedł. :grin:

MD - Wto Paź 22, 2013 19:12

Robsson78, przymknęli oko. :D Pomagałem przez jakiś czas na pracowni diagnostycznej, sprowadzili coś z Anglii no i te tylne, brytyjskie lampy nie przeszły przeglądu właśnie za to, że świeciły się tylko po prawej stronie. :P