Zobacz temat - [r214 98r 16v] pompa paliwa ? gdzie co i poco
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 98r 16v] pompa paliwa ? gdzie co i poco

Dk-san - Czw Kwi 29, 2010 18:07
Temat postu: [r214 98r 16v] pompa paliwa ? gdzie co i poco
Witam!
Jak mi autko nie odpalalo tak nie odpala nadal, ale mniejsza juz z tym. Sadze ze na mojego R spadlo fatum i to wielkie. Wkladam kluczyk i przekrecam zaplon i co slysze jak moja "pompka" ledwo zipie, po 4h ide sprawdzic i jest juz z nia naprawde dobrze ^^. Ale teraz moj problem. Po przekreceniu kluczyka slysze pompke ktora (po sprawdzeniu odlaczenie wezyka) podaje paliwo przed rozruchem (moim zdaniem tworzy ala cisnienie). A teraz jak odlaczylem wezyk nawet przy samym filtrze paliwa po przekreceniu kluczyka nie leci ani kapka a slychac pompke ^^. Ale gdy juz wlacze rozruch trysnie paliwem.

Dlatego moje pytanie brzmi czy w R sa 2 pompki paliwa czy jedna? Gdzie ona jest? Jak sie do niej najlepiej dostac by ja sprawdzic ewentualnie wymienic? Oraz dlaczego nie podaje paliwa na zaplonie a na rozruchu juz tak?

to wszystko moj R sadze ze jeszcze mnie czyms zadziwi

pozdrawiam

ADI-mistrzu - Czw Kwi 29, 2010 19:15

Pompa siedzi w baku, aby do niej się dostać trzeba go niestety opuścić. A dlaczego na rozruchu nie podaje a na zapłonie tak:
Gdy włączysz zapłon to ją słychać. Potem jeśli wyciągniesz kluczyk i zaraz znowu na zapłon dasz to się nie uruchomi, potrzebuje trochę czasu aby tak jak by "wyłączyć samochód do końca", wtedy ponownie pompka rusza na zapłonie.

Dk-san - Czw Kwi 29, 2010 19:31

no tak ale wczesniej paliwo szlo na zaplonie a teraz slychac pompke a paliwo nie idzie dopiero trysnie na rozruchu. rozumiem ze jest tylko jedna pompka
joni_25x - Czw Kwi 29, 2010 21:15

Dk-san, wedlug mnie pompka Ci sie skonczyla :/
moge sie mylic :roll:

Dk-san - Czw Kwi 29, 2010 21:22

czyli bedzie mnie czekac wymiana pompki ehh
joni_25x - Czw Kwi 29, 2010 21:31

Dk-san, no moge sie mylic ale skoro piszesz ze ledwo zipie to czego wiecej tu kombinowac;/

szukales na allegro??

Dk-san - Czw Kwi 29, 2010 21:51

no dajmy na to granice 50-80zl chyba ze nowka to wiecej :P
joni_25x - Czw Kwi 29, 2010 21:55

nie jest to droga sprawa :cool: