Zobacz temat - [1.6 16V] Poprawne założenie kół na wałek ssący i wydech
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [1.6 16V] Poprawne założenie kół na wałek ssący i wydech

piotrekk - Nie Maj 02, 2010 14:12
Temat postu: [1.6 16V] Poprawne założenie kół na wałek ssący i wydech
Cześć, ostatnio składałem dla siebie silnik 1.6 K serii... kompresja wynosiła odpowiednio 3|3|5|5 bar. Silnik wyjąłem i postawiłem w garażu i zakupiłem drugi kompletny. Wracając do tego z małą kompresją zauważyłem że kółko na wałku ssącym jest założone bolcem na IN i na wydechowym też na IN. Czy tak niski wynik sprężania jest spowodowanym tym, że kółko na wałku wydechowym powinno być bolcem na znaczku EX ? jeżeli tak to rozrząd był przestawiony o 180 stopni, więc możliwe że tylko dlatego kompresja tyle wynosiła?
ADI-mistrzu - Nie Maj 02, 2010 15:36

Tylko, jak przekręci się o 180° to zawory dostaną z tłoka po łbie z tego co wiem.
azor77 - Nie Maj 02, 2010 18:47

Koło rozrządu wałka ssącego klin na IN a wałka wydechowe na EX. Ustawiasz tak górne kółka w linii z dolnym kołem na wale według znaku zakładasz pasek napinasz i gitara klik

Jeśli miałeś to źle złożone to jest pewne że jest słaba kompresja. Było już na forum że, ktoś to tak złożył i próbował odpalać silnik i nie odpalił. Poprawił ustawienia i było wszystko ok nie dostały zawory tłokami ale w tej kwestii to jest brak gwarancji :wink:

Jak coś to obejrzyj to klik

piotrekk - Nie Maj 02, 2010 21:38

właśnie w tym problem że ssąse było i IN i wydechowe też na IN. juz poprawiłem i oglądnąłem zawory i nie widać by były poobijane... wszystkie się ładnie zamykają. może będzie dobrze : ) dzięki wielkie :twisted: