Zobacz temat - [R214Si 1.4 16V 97r] Kopcenie przy rozruchu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 1.4 16V 97r] Kopcenie przy rozruchu

Dziarka - Pon Maj 03, 2010 15:15
Temat postu: [R214Si 1.4 16V 97r] Kopcenie przy rozruchu
Siemka wszystkim ,ostatnio zauważyłem dziwną rzecz w moim Roverku a mianowicie jak przyjade samochodzikiem postoi chwilke i wsiadam przekręcam kluczyk ,zapala a w lusterku zauważam chmurkę niebieskiego dymku który zaraz zanika i normalne są spaliny.Zastanawiam sie co to może być,czy jest to objaw czegoś poważnego ,czy może to ma związek z LPG?Bardzo Was proszę o opinie i rady.Z góy dzięki
UniculTLX - Pon Maj 03, 2010 15:59

Mi to wygląda na zużyte uszczelniacze zaworowe - miałem podobny objaw u siebie, zmieniłem uszczelniacze i jest ok. W każdym razie niebieski dymek to spalany olej.
Dziarka - Pon Maj 03, 2010 17:31

Zgadza sie niebieski dym to olej,sam to robiłeś?I jakie są koszty tej naprawy?
UniculTLX - Pon Maj 03, 2010 18:17

Trza znaleźć warsztat co to zrobi bez zdejmowania głowicy, wtedy koszty powinny się zamknąć w jakichś 300, może 400 pln. Ja to robiłem w znajomym warsztacie, ale tam była cała obróbka głowicy więc wyszło drożej.
Dziarka - Pon Maj 03, 2010 18:40

Acha ,a jakie są skutki jeśli bym dłużej jeździł z tym nie ruszając tego?
Artu - Pon Maj 03, 2010 18:52

Przydatny artykuł :) :

http://www.roverki.pl/article.php?sid=494

keczu - Pon Maj 03, 2010 19:12

Dziarka napisał/a:
Acha ,a jakie są skutki jeśli bym dłużej jeździł z tym nie ruszając tego?

W zasadzie nic. Bedzie dymil tylko tak jak dymi. To jest mniej "grozne" jak typowe branie oleju. Zwykle uszczelniacze nie ciekna caly czas tylko na zimno scieka niewielka ilosc oleju na zawory i zasysana jest do cylindrow przy rozruchu. Sprobuj przejsc przy nastepnej wymianie na olej Valvoline Maxlive ,ma teoretycznie speczac stare uszczelki .Moze cos pomoze ,tak czy inaczej to dobry olej. Moze odwlecze w czasie wymiane. Pozdr.

Dziarka - Pon Maj 03, 2010 19:14

Ok dzięki za info i artykuł pozdro