Zobacz temat - [R75] Brak iskry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak iskry

v6 - Sro Maj 05, 2010 21:00
Temat postu: [R75] Brak iskry
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym uzytkownikiem i juz awaria Brak iskry na jednej cewce R75 2.0 v6 . cewka sie stopila i wywalilo bezpiecznik co sie okazalo minus sie odpiol od obudowy ok kupilem nowa cewke wpiolem minus ale nie ma iskry. na przewodzie do cewki ida trzy kable czerwony,zielony dzialaja sprawdzone a na czarno niebieskim jest cisza nie dziala, nie wiem co jest grane. :bezradny:
SeniorA - Czw Maj 06, 2010 18:57

v6, przewód czarno/niebieski (myślę , że to cyl. nr6 ) idzie do modułu sterowania silnikiem ( ECM ) i wpięty jest do wtyczki ECM jako pierwszy w środkowym rzędzie .Sprawdź czy nie ma przerwy i czy kontaktuje we wtyczce.
v6 - Pią Maj 14, 2010 15:23

sprawdzilem caly przewod i jest polonczenie do ECU. to mysle ze komp padl mi kupilem ECU ale mam problem bo nie mam kodow imobilajsera nie wiem jak to ominac lub zaprogramowac.
Julian85 - Nie Maj 16, 2010 16:53

Witam! Mam podobny problem.Kupiłem w marcu rovera 414 98rocznik po wymianie rozrządu zaczął mi szarpać.Wymieniłem świece, przewody wysokiego napięci, kopułkę. Kilka dni było dobrze i znów zaczął szarpać i to jeszcze mocniej. Podczas jazdy szarpnął mi i zgasł. Nie dało się go zapalić, nie było iskry. Wymieniłem cewkę zapłonową i nadal nie ma iskry co jest??? pozdrawiam
PHJOWI - Nie Maj 16, 2010 18:32

Julian85 napisał/a:
Witam! Mam podobny problem.Kupiłem w marcu rovera 414 98rocznik po wymianie rozrządu zaczął mi szarpać.Wymieniłem świece, przewody wysokiego napięci, kopułkę. Kilka dni było dobrze i znów zaczął szarpać i to jeszcze mocniej. Podczas jazdy szarpnął mi i zgasł. Nie dało się go zapalić, nie było iskry. Wymieniłem cewkę zapłonową i nadal nie ma iskry co jest??? pozdrawiam



zamontuj nowy temat bo mody będą złe , a co do usterki pewnie rozrząd źle ustawiony.

Julian85 - Nie Maj 16, 2010 18:41

Witam!
Dziękuje za poradę. Myślałem, że to coś z elektryką jest nie tak. Sprawdzę ten rozrząd a jak to ne pomoże to rozkładam ręce :cry: pozdrawiam