Zobacz temat - [R75] Kontrolka ładowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka ładowania

Nodi - Nie Maj 09, 2010 21:06
Temat postu: [R75] Kontrolka ładowania
Podczas jazdy zapala mi się kontrolka ładowania. Sprawdziłem ładowanie i przy wyłączonych odbiornikach kształtuje się na poziomie 14,5 a kontrolka mimo to się pali. Przejechałem ostatnio 200 km z palącą się kontrolką i przy włączonych odbiornikach i wszystko ok (znaczy nie zgasł) - ładowanie na standardowym poziomie. Sprawdziłem alternator spoko, akumulator odpala bez problemów. Lampka gaśnie gdy auto postoi troszkę i wystygnie.
PHJOWI - Nie Maj 09, 2010 21:10

alternator może ma zwarkę .Rozebrać i sprawdzić.
Nodi - Nie Maj 09, 2010 21:19

Sprawdzany był już. Wszystko z alternatorem ok. A gdyby miał zwarcie to mimo wszystko by ładował?
PHJOWI - Nie Maj 09, 2010 21:27

tak tylko by się ostro by grzał .
Nodi - Nie Maj 09, 2010 21:48
Temat postu: [R75 CDTi '01] kontrolka ładowania
Męczy mnie jedno, bo byłem już z nim u elektryka i w alternatorze nic nie znalazł.

[ Dodano: Nie Maj 09, 2010 21:48 ]
PHJOWI napisał/a:
tak tylko by się ostro by grzał .

Męczy mnie tylko to, że już elektryk sprawdzał mi alternator i nic nie znalazł

marynabiala - Nie Maj 09, 2010 21:54
Temat postu: Re: [R75 CDTi '01] kontrolka ładowania
Dolacze sie do tematu, czy w naszych roverkach jest opcja w komputerze -zbyt niskie napiecie akumulatora . Widzialem w instrukcji ikone w postaci voltomierza i wskazowka na minus
Nodi - Nie Maj 09, 2010 21:58
Temat postu: Re: [R75 CDTi '01] kontrolka ładowania
marynabiala napisał/a:
Dolacze sie do tematu, czy w naszych roverkach jest opcja w komputerze -zbyt niskie napiecie akumulatora . Widzialem w instrukcji ikone w postaci voltomierza i wskazowka na minus

tylko u mnie napięcie jest ok

SeniorA - Nie Maj 09, 2010 23:23

Nodi napisał/a:
Sprawdzany był już. Wszystko z alternatorem ok. A gdyby miał zwarcie to mimo wszystko by ładował?
były sprawdzane diody ( każda z osobna )?. Jak jest padnięta dioda,to ładuje , tylko że prądem nie w pełni wyprostowanym.
Nodi napisał/a:
tylko u mnie napięcie jest ok
jeszcze przy określonych obrotach,napięciu ok , sprawny alternator musi wytwarzać wymagany prąd.
staf - Pon Maj 10, 2010 06:17

Nodi, Może tu znajdziesz pomoc: http://forum.roverki.eu/v...lka+%B3adowania
Nodi - Pon Maj 10, 2010 09:59

SeniorA napisał/a:
Nodi napisał/a:
Sprawdzany był już. Wszystko z alternatorem ok. A gdyby miał zwarcie to mimo wszystko by ładował?
były sprawdzane diody ( każda z osobna )?. Jak jest padnięta dioda,to ładuje , tylko że prądem nie w pełni wyprostowanym.
Nodi napisał/a:
tylko u mnie napięcie jest ok
jeszcze przy określonych obrotach,napięciu ok , sprawny alternator musi wytwarzać wymagany prąd.


Mam podobne podejżenia jadę dziś do elektryka i zobaczymy co on powie. Dziękuje narazie za pomoc. i Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Maj 10, 2010 09:59 ]
mam jeszcze jedno pytanie. Czy po podłączeniu do komputera pokaże mi się przyczyna tzn. jeśli to wina diody to ją wskaże czy nie?

obet - Sob Kwi 16, 2011 21:12

witam mimo że stary post podpinam się tez podobny lecz- problem ale- inny -- r 75 2,0 cdt 2000r-- mianowicie --kontrolka wcale się nie zapala przy włączonym zapłonie w pozycji 2 tak więc i nie gaśnie - ładowanie jest na poziomie 14,4-14,5 v lecz wczoraj po przejechaniu ponad 300km zaczęła się żarzyć lecz ładowanie pozostało ok - wcześniej myślałem że po prostu żarówka się spaliła bo przy teście komputera aku się wcale nie zapala-- co to może być ??
apples - Sob Kwi 16, 2011 22:07

obet napisał/a:
witam mimo że stary post podpinam się tez podobny lecz- problem ale- inny -- r 75 2,0 cdt 2000r-- mianowicie --kontrolka wcale się nie zapala przy włączonym zapłonie w pozycji 2 tak więc i nie gaśnie - ładowanie jest na poziomie 14,4-14,5 v lecz wczoraj po przejechaniu ponad 300km zaczęła się żarzyć lecz ładowanie pozostało ok - wcześniej myślałem że po prostu żarówka się spaliła bo przy teście komputera aku się wcale nie zapala-- co to może być
Nie dubluj postów. Odpowiedz http://forum.roverki.eu/v...p=614112#614112
Nodi - Wto Kwi 19, 2011 09:26

obet napisał/a:
witam mimo że stary post podpinam się tez podobny lecz- problem ale- inny -- r 75 2,0 cdt 2000r-- mianowicie --kontrolka wcale się nie zapala przy włączonym zapłonie w pozycji 2 tak więc i nie gaśnie - ładowanie jest na poziomie 14,4-14,5 v lecz wczoraj po przejechaniu ponad 300km zaczęła się żarzyć lecz ładowanie pozostało ok - wcześniej myślałem że po prostu żarówka się spaliła bo przy teście komputera aku się wcale nie zapala-- co to może być ??


U mnie problem się wyjaśnił sam. Okazało się, że uszkodzony był akumultor i powodował jakieś problemy. Nikt nic nie mógł znaleźć, aż nareszcie akumulator padł. Wymieniłem na nowy i problem zniknął.