Zobacz temat - [R400 1.4 99r]Immobiliser/alarm problem!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4 99r]Immobiliser/alarm problem!!

Modesta - Czw Maj 13, 2010 17:48
Temat postu: [R400 1.4 99r]Immobiliser/alarm problem!!
Mam problem z immobiliserem/alarmem.
Od jakiegoś czasu zamykam samochód kluczykiem, ponieważ pilot przestał działać (czasami udaje się otworzyć), wymiana baterii nic nie dała.

Prawie za każdym razem po próbie odpalenia, zapala się czerwona lampka nad stacyjką i jest sygnał przerywany, przez co nie mogą odpalić samochodu.

Wtedy próbuję zamknąć pilotem, udaje mi się to za którymś razem, później nie mogę go otworzyć, ponieważ jak wyżej pisałam pilot odmawia posłuszeństwa szczególnie przy otwieraniu.

Nie wiem czy jest to problem immobilisera czy alarmu.

Bardzo proszę o pomoc, dodam że korzystałam ze sposobu przeczytanego na forum, odnośnie awaryjnego wyłączania immobilisera (Awaryjny kluczowy kod dostępu)

W przypadku zgubienia bądź uszkodzenia pilota immobiliser można wyłączyć używając kluczyka do wprowadzenia czterocyfrowego kluczowego kodu dostępu (zapisanego na Karcie Kodowej).

Sposób postępowania:

1. Włożyć kluczyk w zamek drzwi kierowcy, przekręcić w pozycję zamykania (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), przytrzymać i zwolnić po 5 sekundach (kluczyk powróci w entralne położenie).
System jest teraz gotowy na wprowadzenie numerycznego kodu kluczowego składającego się z czterech cyfr.
2. Wprowadzić PIERWSZĄ cyfrę kodu Jeżeli tą cyfrą jest 4, przekręcać kluczyk w pozycję OTWIERANIA cztery razy, upewniając się, że w każdym cyklu kluczyk CAŁKOWICIE powraca do pozycji centralnej. [/b]


Ten sposób jednak nie pomógł.

Słyszałam że można też odkodować/wyczyścić immobiliser.
Gdzie można to zrobić w Warszawie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

praktis - Czw Maj 13, 2010 18:00

Problem jest z pilotem. Chwilowo użyj pilota z kluczyków zapasowych, a tego oddaj do jakiegoś elektronika, niech Ci go ładnie przelutuje (poprawi lutowanie na płytce).


PS. Kolor czerwony tekstu jest zarezerwowany dla moderatorów. Popraw.

Pozdrawiam.

Modesta - Czw Maj 13, 2010 18:43

Dziękuję za odpowiedz, problem jest w tym, że drugi też nie działa :(

Ale zrobię tak, mam nadzieję, że pomoże..