Zobacz temat - [R200]Zalane prawe nadkole wewnątrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Zalane prawe nadkole wewnątrz

BayHarborButche - Sob Maj 15, 2010 11:20
Temat postu: [R200]Zalane prawe nadkole wewnątrz
Witam, przy zmianie opon zauważyłem że prawe nadkole jest zalane wew. czymś tłustym od strony pompy do wspomagania. Pompa rzęzi na rolce. Znacznego ubytku płynu do wspomagania i oleju silnikowego nie ma. Auto ma przejechane ok 247 tyś co to może by ? Jak będę miał czas to wrzucę zdjęcie.
Paul - Sob Maj 15, 2010 11:42

Obejrzyj dokładnie. Ja podejrzewam, że albo smar z przegubu, albo (bardziej prawdopodobne) ze skrzyni biegów. Może uszczelniacz puszcza a siła odśrodkowa kręcącej się półosi rozrzuca olej po okolicy.
BayHarborButche - Nie Maj 16, 2010 11:24

OK ale jeżeli to ze skrzyni to co mam zrobi? niekoniecznie się orientuję czy remont czy uszczelniać ?
sTERYD - Nie Maj 16, 2010 13:28

a możesz zrobić troszkę szerszy plan tego zdjęcia??
nie wygląda to na wyciek z przegubu, ani ze skrzyni, raczej jakby gdzieś tam wyżej się coś sączyło... :hm:

Kot - Nie Maj 16, 2010 13:34

Mi sie wydaje ze olej z przegubu zachlapalby tez półoś ... :/
rodi_ - Nie Maj 16, 2010 13:48

Sprawdz dokladnie opaski przy zbiorniczku od plynu wspomagania. U siebie tez mialem cale nadkole od srodka zalane plynem, i okazalo sie ze opaski puszczaly. Wymienilem na nowe i problem rozwiazany. Gdyby ze skrzyni cieklo, to mialbys raczej pod spodem wszystko zachlapane, a nie nadkole
wroblikns - Nie Maj 16, 2010 15:21

mam podobnie w swoim, też puszcza przewód od wspomagania, musze coś z tym zrobić :)
jak nie jesteś pewny to powycieraj wszystko dokładnie i za dzień dwa sprawdź czy coś Ci się sączy z okolic zbiorniczka, jak nie to masz jedna ewentalność wykluczoną, ale podejrzewam ze na 90% to płyn od wspomagania kierownicy

Kot - Nie Maj 16, 2010 15:45

i sprawdz czy nie ubywa samego plynu do wspomagania ze zbiorniczka :)
BayHarborButche - Wto Maj 18, 2010 22:02

ubywać ubywa ale powoli, jak będę miał czas to wrzucę "szerszą" fotkę