Zobacz temat - [R75] Szyberdach - przeciekanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyberdach - przeciekanie

adamlaziska - Pon Maj 17, 2010 09:05
Temat postu: [R75] Szyberdach - przeciekanie
Dzisiaj jadąc zaczeło mi kapać po bokach z podsufitki oraz na środku spod lampy oświetlenia samochodu już drugi dzień leje i tak nie używam szyberdachu to może jak przestanie lać objechać go silikonem?
owcze - Pon Maj 17, 2010 09:32

Możesz mieć przyblokowane odpływy dlatego Ci się leje. Sprawdź czy nie masz mokrej podłogi z przodu i z tyłu po stronie pasażera jak i kierowcy.
staf - Pon Maj 17, 2010 09:49

adamlaziska,
Sprawdź czy szyber nie jest przesunięty, czy równo dolega do uszczelek z każdej strony.
Jeśli nie, to może wystraczy go wyregulować.

adamlaziska - Pon Maj 17, 2010 10:07

A da się w razie czego go wyregulować może wiesz jak?
Gość - Pon Maj 17, 2010 14:24
Temat postu: Cieknie szyberdach
WITAM mi też od 4 dni przelewa sie przez szyberdach i brudzi mi czystą podsufitkę:( :cry: z tego co udało mi zrobić to napewno odpływy mam przetkane bo przetykałem i drutem i pod ciśnieniem i nie jest to tego wina, wczoraj w nocy zauważyłem że pod uszczleką szyber skorodowiał (z przdu i do okoła ale leje z prozdu) i uszczelka nie dolega prawdopodobnie. Dzieje sie to w miejscu z przodu od uchylania ta uszczleke zaczeło wyginać. Co teraz zrobic doradzcie prosze bo nie mam siły nie ma nic gorego jak mokra podsufitka;/ i kapanie
czy kupienie nowej uszczelki załatwi sprawę?
jeśli tak to gdzie ją kupic nową?
a co z robić z ta korozją ?... czy zasilikonowac nowa uszczeke?
pomocy !! ! puki co wstawiłem auto do garazu ale wiadmo ze mozna tego tak zostawic tym bardziej ze autko jest 5 lat w rodiznie ma nikły przbieg i jest mało uzywnae

charlee - Wto Maj 18, 2010 17:07

Witam
U mnie we frelku miałem podobny problem, odpływy były drożne a przez szyber lało. Okazało się że uszczelka dookoła szyby puszczała. Podważyłem gume i dookoła obleciałem silikonem(tym do wyższych temperatur) - między szybą a uszczelką, docisnąłem, po wyschnięciu usunąłem nadwyżkę. Przy ostatnich deszczach mam sucho i nie widać śladu ingerencji.