Zobacz temat - [R75] Usterka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Usterka silnika

Gość - Pon Maj 17, 2010 14:16
Temat postu: [R75] Usterka silnika
Posiadam roverka 75, mam problem z silnikiem, komputer wskazuje błąd zasilania na 4 cylindrze. Obiaw usterki to czkawka przy gwałtownym przyścieszaniu o pretkosci obrotowej 4-5 tyś. Wymieniłem świece, kable, nadal to samo. Zaobserwowałem dziwny gwist czyżby to wina turbiny. Proszę o pomoc to mój pierwszy samochód z tyrbiną
Mariusz418 - Pon Maj 17, 2010 14:22

WITAM

MOŻE CEWKA LUB ZAWÓR STEROWANIA TURBINĄ TEN NA FILTRZE LUB SPRAWDZ PRZEWODY PODCIŚNIENIOWE CZY NIE SPADŁ



POZDRAWIAM

hvil - Wto Sie 10, 2010 20:06

http://forum.roverki.eu/v...84620cc8#501703 t masz temat mój rzeka o tym:-) jak narazie nikt z tym niewyrał, zalezy jaki świst, u mnie jest mały świst ale podobno tak ma byc, ale u mnie czkawka zalezy od głębokości wcisnietego pedału nie od dokładnej tej samej liczby obrotów.


Cewka albo pompa ja obstawiam bo inne rzeczy juz ludzie mienialo i nadal nic.

[ Dodano: Wto Sie 10, 2010 20:06 ]
Rozwiązałem ostatecznie problem dławienia się, czkawki w obrotach, wszystko zniknęło jak ręką odjął, za kolegi z forum radą, założyłem świece platynowe oryginalne takie jak montowali w fabryce (ukłon dla Tommiego za sprzedaż mi ich i szybkie dostarczenie) i kable NGK. Panowie to ostatecznie załatwiło temat czkawki całkowicie i od reki Koszt:
Świece platynowe: 168zł z przesyłką
Kable NGK : 130zł.