Zobacz temat - [R75] Nawigacja.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Nawigacja.

tomekh01 - Pią Maj 21, 2010 20:51
Temat postu: [R75] Nawigacja.
Kto powie co mam zrobić żeby mieć nawigację w moim nowym ślicznym aucie?
PHJOWI - Pią Maj 21, 2010 20:55

kupić TOMTOMA najlepsze rozwiazanie
tomekh01 - Pią Maj 21, 2010 21:03

Tz płytę?
VMatas - Pią Maj 21, 2010 21:33

Nie płytę - urządzenie. I lepiej Garmina - to będą i TOPO mapy. No chyba że turystyka nie interesuje.. Ale i tak mapy Garmina są najlepsze i najdokładniejsze.

A oryginalnej to już czas na emeryturę.. A jeżeli jej w aucie nigdy nie było, to nawet i nie warto o niej myśleć - niema nawet kabli od niej.

tomekh01 - Pią Maj 21, 2010 21:42

Mam w aucie nawi i telewizję. Ładowarka płyty do nawi jest w bagażniku. Myślałem, że da się coś z tym zrobić.
sknerko - Pią Maj 21, 2010 21:44

da się poszukaj na forum, funkcja szukaj nie gryzie. są wątki skąd dorwać płytę
robo - Pią Maj 21, 2010 21:51

Skoro masz w aucie navi to w czym problem ? Nie działa ? Zepsuta ? Nie masz map Polaki ? Nie masz żadnej mapy ? Sprecyzuj może swój problem bo jak widzisz Twoje skąpe informacje prowadzą odpowiedzi w zupełnie innym kierunku niż byś oczekiwał. Jeśli potrzebujesz tylko map na płycie to poszukaj w dziale car-audio. Były tam linki podawane.
VMatas - Pią Maj 21, 2010 22:06

http://forum.roverki.eu/v...ight=bmw+europe
tomekh01 - Pią Maj 21, 2010 22:28

Samochód przyjechał ze Szwaiciari.

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 22:28 ]
i tam jest nawigacja szwaicarska.

VMatas - Pią Maj 21, 2010 23:01

Co znaczy szwajcarska? Nie jesteśmy tutaj czarodziejami i nie odgadniemy co to za nawigacja szwajcarska.. Język niemiecki lub francuski? Włoski?
Linki do map są wyżej, trzeba sprawdzić czy linki działają, ściągnąć i wypalić, dać do napędu w bagażniku i zobaczyć czy działa.

tomekh01 - Sob Maj 22, 2010 23:04

Płyte z nawi po Polsku potrzebuję.
robo - Nie Maj 23, 2010 10:25

Nie znajdziesz płyty z nawigacją po polsku. Język nawigacji zależy od oprogramowania czytnika a tego zmienić się nie da w przypadku czytnika rovera, chociaż ten sam czytnik sygnowany znaczkiem bmw jest podatny na aktualizację softu i tym samym zmianę języka.
Możesz jedynie wybrać z dostępnych w Twojej nawigacji języków a tam zwykle przynajmniej angielski jest.

VMatas - Nie Maj 23, 2010 14:07

Może wystarczy w tej szwajcarskiej zmienić na angielski i nie trzeba będzie nic szukać? :mrgreen:
tomekh01 - Nie Maj 23, 2010 21:01

Mam płytę oryginalną , tam są wszystkie kraje z wyjątkiem Polski.
VMatas - Nie Maj 23, 2010 21:17

To tylko czytać temat podany wyżej. Któryś z linków na pewno będzie żywy.

Z drugiej strony.. ja też jestem za, żeby wszystko “było” i działało jak angliki zrobili, jednak w przypadku nawigacji, której powiedzmy już 10 lat, to bardziej zabawa niż realna wygoda. Uaktualnianie map to przypadek - i nowe wydania wychodzą już na DVD, których możliwie stara nawigacja nie odczyta. Radziłbym jednak zastanowić się nad kupnem nowej zwyklej nawigacji, lub czegoś takiego : http://forums.mg-rover.or...t=333136&page=5

tomekh01 - Sro Maj 26, 2010 10:59

Witam ponownie. Mam już płytkę z polskimi mapami. Wszystko niby działa poprawnie z tym, że jestem w Wawie a gps mówi, że ok 200 km dalej. Czy można to jakoś przestawić?
hvil - Sro Maj 26, 2010 21:10

Ja mam inne pytanie, czy mając radio harmony(to najtandetniejsze) chce miec tylko lepsze koncowki mocy (czyli radio symphony lub symphony costam<to najlepsze>) czy jesli kupie takie radio to jest ono plug and play?? do zamiany z moim? czy kostki od zmieniarki i kostki od sterowania kierownica beda pasowac? Podkreslam ze niezalezy mi na gps czy tv:-) ot by spelnialo takie funkcje jak moje harmony tylko tak nie HARCZALO z tymi swoimi 4x2watty czy jakos tam inaczej ale super malo jakby niebylo.
robo - Sro Maj 26, 2010 21:49

hvil, radia harmony i symphony mają zupełnie inne gniazda przyłączeniowe. Tak więc o plug and play możesz zapomnieć.
sknerko - Czw Maj 27, 2010 00:14

zmieniarka też nie pasuje zupełnie
hvil - Czw Maj 27, 2010 17:09

Szkoda ale nic, do pupy z tym:/ nie to nie. foch na niego nic nie grzebie bede sluchał jak jest. Dzięki za pomoc:-)

Niemogli jakakos tego znormalizowac...

marynabiala - Czw Maj 27, 2010 23:08

Podaj mu adres miejsca postoju czyli wehikul i sprawdz na mapie czy sie zgadza. Jesli nie to sprawdz w sewisie , czy jest dobry odczyt wszyskich czujnikow do przodu i do tylu i ile widzi satelit