Zobacz temat - [Rover 414 (103KM) 1998]Wysprzęglik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 414 (103KM) 1998]Wysprzęglik

rodziu81 - Pon Maj 31, 2010 23:49
Temat postu: [Rover 414 (103KM) 1998]Wysprzęglik
Witam,

Jestem właścicielem modelu Rover 414 (103KM) hatchback rok produkcji 1998r. W ostatni piątek przydarzyła mi się historia której finał jest taki, iż do wymiany mam wg. mechaników którzy rozebrali auto: sprzęgło oraz wysprzęglik. Problem w tym, iż usłyszałem że moga mi sprowadzić wysprzęglik do tego modelu -który niestety ma kosztować około 1000zł. Tak mi powiedziano w warsztacie. Doliczając robociznę oraz samo sprzęgło usłyszałem że naprawa będzie mnei kosztowała około 2tys zł. Oczywiście rozglądałem się na allegro za wysprzęglikiem i znalazłem uzywane w cenie od 30 do 250zł. Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś pomóc udzielając wskazówek jaki wysprzęglik kupić by pasował to mojego modelu auta? Mechniacy mi mówią, iż w tym modelu jest to układ zamknięty i muszę zakupić wysprzęglik połączony przewodem z pompą sprzęgła? Że nie ma w tym modelu odpowietrznika, tylko że jest układ zamknięty i jeśli decyduję się na zakup używanego elementu to musi on być połączony przewodem z pompą sprzęgła? Prsiłbym o jakiekolwiek wskazówki jaki wysprzęglik zakupić by wszystko pasowąło jak należy? Może ktoś miał już podobną wymianę w takim modelu jakim ja jeźdzę? Dzięki wielkie za pomoc! Będę dozgonnie wdzięczny. Naprawa auta na sumę 2tys zł potężnie uderzy mnei po kieszeni i szukam możliwości tańszego wymianiu sprzęgła + wysprzęglika.

Dzieki wielkie za uwagi! :)

sTERYD - Wto Cze 01, 2010 00:03

mechanikowie Cię próbują naciągnąć. Faktycznie jest to układ zamknięty i jest fabrycznie zalany płynem, ale nie oznacza to wcale, że jest taki drogi.
wysprzęglik nowy sztuk 1:
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=801
w intercarsie 291,49:
http://sklep.intercars.co...sk=O&lang_id=PL
wymiana jego to 15 minut roboty z piwem (jak wolno pijesz ;) )
ze sprzęgłem jest trochę więcej roboty, ale też nie ma tragedii :cool:

rodziu81 - Wto Cze 01, 2010 00:10

Dziękuję bardzo 'Steryd' za szybką i konkretną odpowiedź! :) Porządne piwo Ci wisze! :)