Zobacz temat - [R75] Radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Radio

CZAREK1965 - Sro Cze 02, 2010 15:04
Temat postu: [R75] Radio
witam.od dwóch dni mam problem z radiem tzn.na wyświetlaczu normalnie świeci ale w głośnikach cisza.co ciekawe w momencie gaszenia silnika na pół sekundy gra.ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu?pozdrawiam i proszę o pomoc .
dukat11 - Sro Cze 02, 2010 15:43

Może coś wysyła zewnętrzny sygnał mute albo masz zwarcie na tym przewodzie.
CZAREK1965 - Sro Cze 02, 2010 15:50

może jeszcze napisze że czasem się trochę odezwie i znów nie gra.tak jak by nie łączyły głośniki.ale jak pisałem wcześniej przy wyłączaniu zapłonu przez moment normalnie gra.takie to oto bydle.
kris-tofer - Sro Cze 02, 2010 17:50

może końcówka mocy? nie znam się na tym za bardzo, lub potencjometr od pogłaszania się uszkodził

[ Dodano: Sro Cze 02, 2010 17:50 ]
najlepiej wyciągnąć radio i posprawdzać kabelki, kostki.

staf - Sro Cze 02, 2010 17:54

kris-tofer napisał/a:
najlepiej wyciągnąć radio i posprawdzać kabelki, kostki.

Chyba najlepsza rada. Może gdzieś w kostce nie łączy. Sprawdź.

kris-tofer - Sro Cze 02, 2010 17:57

staf,
CZAREK1965 napisał/a:
ale jak pisałem wcześniej przy wyłączaniu zapłonu przez moment normalnie gra.takie to oto bydle
więc raczej nie kostka, co nie przeszkadza sprawdzić naturalnie. Myślę, że pan Mietek elektronik załatwi sprawę. Trzebaby posprawdzać mierniczkiem wyjścia na głośniki na elektronice radia.
krist - Sro Cze 02, 2010 18:57

I jeżeli kolega ma jakiekolwiek pojęcie "o prądzie" i w posiadaniu choćby z marketu multimetr, to warto sprawdzić co dzieję się na wejściach/wyjściach radia.
Warto też było by podpiąć radio pod zewnętrzne źródło prądu - odpiąć wszystkie kostki prócz tej z wyjściami na głośniki, sprawdzić na które piny jest podawane napięcie zasilające radio i na te same piny podać napięcie z zewnętrznego źródła.
Pozdrawiam.

Dziadek - Sro Cze 02, 2010 18:59

Miałem tak kiedyś z wypasionym Soniaczem w poprzednim aucie i nie obyło się bez serwisu.Okazało się,że mial jakiś układ odcinający końcówkę w przypadku wzrostu napięcia powyżej jakiejś wartości i po wymianie tego elementu było OK.Skubany grał tylko jak akumulator był lekko rozładowany.
marynabiala - Sro Cze 02, 2010 21:59
Temat postu: Re: [R75 2003 r.] radio
Jesli na moment zagra to nie koncowka - radze odlaczyc kostke BMW od radia - spryskac kontaktronem i dwa trzy razy zalozyc i zdjac - moze zasniedzialo od wilgoci
shakesbeer - Czw Cze 03, 2010 01:30

CZAREK1965 a jakie to radio?
jeśli się okaże, że na kostkach nie ma problemów, to myślę że
skoro gra przy wyłączaniu silnika oraz jeszcze czasami to albo jak napisał dukat11 radio dostaje lewy sygnał mute,
albo radio ma zabezpieczenie końcówki mocy a gdzieś na głośnikach masz zwarcie,
albo jak napisał Dziadek radio ma zabezpieczenie przed wysokim napięciem, ale wtedy powinno grać przy zgaszonym silniku oraz prawdopodobnie przy odpalonym jak się włączy wszystko co się da elektrycznego -ogrzewanie szyby, halogeny, stopy, wycieraczki, itp kiedy napięcie nieco spadnie

CZAREK1965 - Sob Cze 05, 2010 21:07

jeszcze nie miałem czasu i pogoda nie sprzyja , ale w sobote sie wezme za to radio biorąc pod uwagę wszystkie sugestie.dam oczywiście znać o wynikach.

[ Dodano: Sob Cze 05, 2010 21:07 ]
dobrałem się dzisiaj do tego radia,popsikałem w kostki i gra.myśle że ostatnie ostre deszcze zawilgociły wnętrze auta ,co skutkowało połączeniami w radiu. dziękuje wszystkim za pomoc , pozdrawiam.