Zobacz temat - [R416 si LPG '97] cos z elektryka ale nie mam pojecia co??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 si LPG '97] cos z elektryka ale nie mam pojecia co??

sagum - Sob Cze 05, 2010 22:06
Temat postu: [R416 si LPG '97] cos z elektryka ale nie mam pojecia co??
Witam
W moim rowerku występuje cos dziwnego. Podczas jazdy niespodziewanie jest jakby odcinane zasilanie. Na początku wyłączało mi sie radio i po chwili włączało spowrotem. Następowało to po wjechaniu np na dziurę. Ale ostatnio podczas jazdy w nocy po dobrej drodze następowało to samo ale przygasały światła i wyłączało sie radio ale natychmiast sie właczało i wygladało to tak jakbym mrugał światłami. Przy tym wszystkim auto nie gasło nie szarpie nic , jedzie normalnie. Na razie nic sie nie stało ale nie wiem czy ta usterka może prowadzić do czego gorszego. Z góry dziękuje za pomoc .

Konix - Sob Cze 05, 2010 22:09

Zacznij od sprawdzenia połączenia masy.
sagum - Nie Cze 06, 2010 10:39

a jakies inne propozycje??
faecd - Nie Cze 06, 2010 11:37

sagum, sprawdzieles mase?

odpalaj rave, poszukaj punktów masy samochodu, odkręc przeczysc konakt cleanerem, warto równiez sprawdzic akumulator czy klemy dobrze mocno sa zacisniete (choc to moze miec nie wiee wspolnego)

sagum - Nie Cze 06, 2010 19:25

co to rave??
staf - Nie Cze 06, 2010 19:38

sagum napisał/a:
co to rave??

Zobacz tu: http://www.idzik.pl/~rove...ies=Technika#30

darek_wp - Nie Cze 06, 2010 21:54

Na pewno do sprawdzenia - stan i czystość klem na aku, podłączenie zasialnia z aku do bezpieczników pod maską, stan i czystość mas (nadwozie i silnik), stan styków bezpieczników w skrzynce pod maską. Jak to będzie sprawdzone i nie znajdziesz uszkodzenia to trzeba będzie posprawdzać (porozłączać i podociskać ) wtyczki w komorze silnika a szczególnie na kompie i module przekaźników. Warto też zabrać się za sprawdzenie samego modułu przekaźników (ten schowany za kompem) bo od wstrząsów lubią w nim pękać luty i często zdarza się, że główny przekaźnik nie łączy albo ma nadpalone styki.
To na początek :wink:

sagum - Pon Cze 07, 2010 10:24

można poprosić o jakieś zdjęcia gdzie jest ten komputer i te przekaźniki??
darek_wp - Pon Cze 07, 2010 12:40

Komputer to metalowa kwadratowa puszka na samym środku ściany grodziowej a moduł przekaźników jest centralnie za nim.
TomC - Pon Cze 07, 2010 15:46

Problem z masą na przednim pasie.
Prawdopodobnie pęka oczko na przewodzie, który przykręcony jest do pasa w okolicy lewego reflektora. To dość częsta przypadłość.

sagum - Wto Cze 08, 2010 13:03

tak ten przewód przy reflektorze był zaśniedziały i ledwo co się trzymał
jak na razie nic się nie dzieje;)
Dzięki za pomoc