Zobacz temat - [R214 97r] Dziwne problemy z immo?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 97r] Dziwne problemy z immo?

immk83 - Sro Cze 09, 2010 00:03
Temat postu: [R214 97r] Dziwne problemy z immo?
Witam

Niestety ale po 2 latach moj roverek dal o sobie znac... Rano odpalam auto do pracy wszysko ok, dojezdzam chce zamknac a tu sie okazuje ze nie dziala pilot, dalej widze ze nie swieci dioda od immo, wogole immo sie chyba nie uzbraja (dioda wogole nie miga) Auto pali i natychmiast gasnie tak jakby mialo odcinane paliwo albo iskre. Ponadto nie dziala centraly zamek(ani z pilota ani z kluczyka). Mam nadzieje ze juz ktos z Was przechodzil przez ten probem:) Co o tym myslicie czy to oznacza koniec immo/komputera? Autko w zasadzie odpala(nie musze rozbrajac immo(immo mam pasywne) ale zaraz gasnie)

Dzieki z gory za pomoc
Pozdrawiam

darek_wp - Sro Cze 09, 2010 07:57

Na początek warto sprawdzić / wymienić baterię w pilocie lub jeśli masz drugi pilot sprawdzić czy imo i centralny będzie z nim działać. Przy okazji warto oczywiście sprawdzić bezpieczniki i stan mas do nadwozia i silnika oraz nie zaszkodzi sprawdzić i przeczyśćić klemy - to taki zestaw konserwacyjny na początek.
immk83 - Sro Cze 09, 2010 21:35

Sprawdzilem dzis wszystkie bezpieczniki, sciagalem kleme i nic. Tylnia wiazke tez przegladnolem... Jedyna zmina od wczoraj jest taka ze autko nie odpala tylko "strzela rorusznikiem" tak jak przy rozladowanym aku. Aku rowniez sprawdzalem i ma 12,3V tak ze chyba ok.

Jezeli ma ktos jeszcze jakis pomysl co moglbym sprawdzic to bede bardzo wdzieczny

leszek95b - Czw Cze 10, 2010 08:54

immk83 napisał/a:
Jedyna zmina od wczoraj jest taka ze autko nie odpala tylko "strzela rorusznikiem" tak jak przy rozladowanym aku. Aku rowniez sprawdzalem i ma 12,3V tak ze chyba ok.


Zacznij od podłączenia kablami do innego auta (albo do prostownika na rozruchu), trochę podładuj i spróbuj odpalić. Wykluczmy na początek akumulator. (albo miejmy nadzieję że to jego wina :))

immk83 - Sob Cze 12, 2010 22:16

Dzis odkrylem ciekawa zaleznosc: jak wszytskie drzwi sa zamkniete to auto pali i po chwili gasnie,natomisat jak ktores z drzwi albo pokrywa bagaznija jest otwarta wtedy tylko rozrusznik tak strzela. Moze ktos mial juz takie problemy? Z gory dzieki z pomoc.
leszek95b - Nie Cze 13, 2010 18:59

czy jesteś w stanie wykluczyć akumulator?
od tego zacznij, zajmie ci to tylko chwilę.

immk83 - Nie Cze 13, 2010 20:54

oprocz sprawdzania napiecia na klemach nie probowalem nic innego z akumulatorem, ale tak jak napisalem wczesniej jak mam zamkniete drzwi to normalnie kreci i pali, tak ze mysle ze to cos innego... niestety.
leszek95b - Nie Cze 13, 2010 21:02

A czy naprawdę nie możesz podłączyć kabli od innego auta i wtedy spróbować odpalić?
Zajmie Ci to chwilę, a będziesz pewien że to nie jest aku winne.
Jak narazie wygląda mi to na felerny akumulator.