Zobacz temat - [R200 1.4i] Elektryka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i] Elektryka

bonus89 - Czw Cze 10, 2010 20:42
Temat postu: [R200 1.4i] Elektryka
Witam mam problem ostatnio pali mi się elektryka po kolei przewody w roverku a nie moge pobrać rave z całym schematem ze strony, mógł by ktoś linka podać lub na maila wysłać? bonus@notowany.pl
darek_wp - Czw Cze 10, 2010 21:23

Na maila to będzie problem - rave ma prawie 700 mega. Napisz może jakie obwody Cię interesują to postaram się porobić zrzuty i wstawić do posta albo przesłać mailem.
bonus89 - Czw Cze 10, 2010 21:40

a to sporo :/ generalnie coś nie tak wydaje mi się przy puszce bezpieczników pod kierownicą przydał by mi się schemat tej skrzynki od dołu tu gdzie bezpieczniki i od góry tam gdzie wejścia są, coś jest nie tak bo nie pali bezpieczników tylko przewody się topią po kolei, może w puszce coś sie zjarało
sTERYD - Czw Cze 10, 2010 22:00

rave tymczasowo masz tutaj:
http://kfilipowicz.zut.ed...tutorial_CD.rar

jeszcze na wszelki wypadek sprawdź wiązkę tylnej klapy

bonus89 - Czw Cze 10, 2010 22:08

no dzięki właśnie znalazłem i pobieram, słuchaj wiązka jest ok tylnej klapy a najgorsze to to że nie palimi bezpieczników tylko dym z przewodów już nie mam siły zrobiłem dopiero do pozycji i podświetlenia środkowej konsoli zdejmowałem deske sprawdzałem rpzewody i nowe puściłem, pochodził 5 minut i następny przewód poszedł nie wiem od czego bo nie podpinałem go spowrotem, taka pojedyncza wtyczka z prawej strony na jeden przewód od góry puszki bezpieczników, sam chyba tego nie zrobie i jutro do elektryka zawioze :/ nie wiem co ejst nie tak
sTERYD - Czw Cze 10, 2010 22:24

moze tam z tyłu w puszce jest jakieś zwarcie między przewodami :hm:
bonus89 - Czw Cze 10, 2010 22:29

zciągałem puszke tam za nic nie ma zwartego, poszedł przewód z wtyczki C52, za co on odpowiada?
sTERYD - Czw Cze 10, 2010 22:36

wg schematu on idzie prosto od bezpiecznika nr 3 czyli radio, zegarek, oświetlenie wnętrza... :hm:
bonus89 - Czw Cze 10, 2010 22:53

na której stronie w manualu to znalazłeś? :/ bo mi coś wychodzi że do złącza diagnostycznego to idzie

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 22:53 ]
chyba że angielski musze podszkolić ale z tego mi wynika że łączy się z diagnostyczną wtyczką :/
i kolor sie zgadza bo tamten był taki pod róźowy
:
Diagnostic Socket Operation (RHD)
A feed from the battery positive terminal(C192-1)is connected by a red wire to
the engine compartment fusebox(C198-1)and passes through fuse links 6 and
3 which are connected in series. The feed is connected by a brown wire from
the engine compartment fusebox(C20-2)to the passenger compartment
fusebox(C45-5) where it passes through fuse 3. From the passenger
compartment fusebox(C52-1) the feed is connected by a purple wire to the
diagnostic socket(C40-16)
. Pin 16 of the connector is permanently live. An
earth path is connected to pin 4 of the diagnostic socket(c40-4). The earth path
is connected by a black wire to earth header joint(C55-10).

sTERYD - Pią Cze 11, 2010 00:47

ja po prostu zerknąłem na power distribution, i tam w schemacie passenger compartement fusebox jest to ewidentnie podłączone do bezpiecznika nr 3, potem przeczytałem od czego jest bezpiecznik nr 3 i tyle ;)
być może jest to również doprowadzenie napięcia do gniazda diagnostycznego... tego nie sprawdziłem...