Zobacz temat - [R200, 1.4 99' LPG] nie odpala, jest dead
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, 1.4 99' LPG] nie odpala, jest dead

vicki_s - Czw Cze 10, 2010 21:02
Temat postu: [R200, 1.4 99' LPG] nie odpala, jest dead
Witam szanownych klubowiczów.
Problem zaczął się jakiś tydzień temu od dziwnego "buczenia" przy odpalaniu rano, ale po wyłączeniu i ponownym odpaleniu wszystko było ok. Nie zdarzało się to co dziennie, może ze 2-3 razy. A dziś surprise :shock: rano buczenie potem wszystko ok, a po południu (stał na parkingu jakieś 8-9h )znowu buczenie przy odpalaniu, po przejechaniu jakiś 4km zaczęło się od wariowania wskazówek prędkościomierza i obrotomierza zwłaszcza przy niskich obrotach. Mały postój i już nie odpalił tylko coś klekotało przy odpalaniu. Sprawdziłam klamry przy akumulatorze, oczyściłam, postukałam i nic :bezradny: . Odpalił na "pych", ale podczas jazdy włączyła się kontrolka od akumulatora, wskazówki szalały, radio to się włączało to wyłączało i samochodzik kompletnie "zdechł".
Ma ktoś jakieś wskazówki? :błagam:
Z góry dziękuję :kwiatek:

Vesper416 - Czw Cze 10, 2010 21:07

Samochód nie jest martwy przychodzą mi dwie no może trzy sprawy na myśl

1. Brak ładowania skoro świeci się kontrolka akumulatora, więc być może zerwał się pasek lub wysiadł Ci alternator i dla tego by ło słychać buczenie.

2. Spięcie w układzie z którym jeździłaś długi czas.

3. Sprawdz bezpieczniki to sprawdzi się drugi punkt i bedziesz wiedziała gdzie jest spięcie.

thef - Czw Cze 10, 2010 21:08

Ja na początek sprawdziłbym mocowanie kabla masowego akumulatora do nadwozia.
vicki_s - Czw Cze 10, 2010 21:15

Dziękuję, sprawdzę, pogadam z mechanikiem. Gdyby się wam coś jeszcze nasunęło na myśl piszcie proszę.
Miłego wieczoru.