Zobacz temat - [R75] Wyciek oleju z przewodu od turbiny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek oleju z przewodu od turbiny

wiesiek63 - Czw Cze 10, 2010 21:45
Temat postu: [R75] Wyciek oleju z przewodu od turbiny
Od pewnego czasu mam całą lewą stronę od spodu zabrudzoną olejem (tam przy chłodnicy),podejrzewam że to od turbiny ale nie wiem jaki powód i co z tym zrobić.
kris-tofer - Czw Cze 10, 2010 22:05

pewnie olej idzie z intercolera, tak samo jak u mnie na kolanku jest nieszczelność, olej bierze się natomiast z nieszczelności turbiny która prawdopodobnie nadaje się tylko do regeneracji, gdyż nie powinna przepuszczać oleju, lub tylko jego śladowe ilości.
wiesiek63 - Pią Cze 11, 2010 15:17

Tak jest nieszczelność na kolanku ,a jak uszczelnię to kolanko to będzie spokój czy lepiej dać od razu turbinę do regeneracji.
kris-tofer - Pią Cze 11, 2010 15:30

wiesiek63, puki co ja tak jeżdżę, już pewnie z dobre pół roku. Uszczelniłem silikonem. Będę musiał się rozejrzeć za regeneracją.
apples - Pią Cze 11, 2010 18:41

wiesiek63 napisał/a:
Od pewnego czasu mam całą lewą stronę od spodu zabrudzoną olejem (tam przy chłodnicy),podejrzewam że to od turbiny ale nie wiem jaki powód i co z tym zrobić.
Możesz tez zainteresować się filtrem odmy. Poczytaj temat: Wymiana elementów silnika
- filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma) http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

Jeżeli odma będzie zapchana to może mieć również duży wpływ na wywalanie oleju przez Turbine.

kris-tofer - Sob Cze 12, 2010 09:30

apples, faktycznie odma też może być, chyba, że ją zmieniałeś i nadal walo olejem to już turbina.

Tak na marginesie to coś mnie się zdaje, że apples, powinien zostać expertem, czy coś w tym rodzaju, bo o wszystkim pamięta :D