Zobacz temat - Jak ostudzić diabła....?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Jak ostudzić diabła....?

Z_qbinton_R - Pią Cze 11, 2010 14:04
Temat postu: Jak ostudzić diabła....?
Witam , jestem posiadaczem ZR i mam pewien problem. W gorące dni, a nawet jak jest po prostu ciepło MG trochę muli:\ Myślę, że jest to problem z układem dolotowym, dlatego tez zwracam się do Was jako specjalistów co zrobić żeby zadmuchało mu zimnym a nie ciepłym powietrzem.

Z góry wielkie dzięki.

_papa_ - Pią Cze 11, 2010 14:28

Ja te same odczucie mam w R620. Bez intercoolera i jakiejś mechanicznej sprężarki chyba się nie da. Może niech się fachowcy wypowiedzą czy bez dużych nakładów da się coś z tym zrobić?
dobryziom - Pią Cze 11, 2010 16:53
Temat postu: Re: Jak ostudzić diabła....?
Z_qbinton_R napisał/a:
Witam , jestem posiadaczem ZR i mam pewien problem. W gorące dni, a nawet jak jest po prostu ciepło MG trochę muli:\ Myślę, że jest to problem z układem dolotowym, dlatego tez zwracam się do Was jako specjalistów co zrobić żeby zadmuchało mu zimnym a nie ciepłym powietrzem.

Z góry wielkie dzięki.


jedynie sprawny szczelny układ chłodzenia na świeżym dobrym płynie ewentualnie natrysk na chłodnice to może trochę go ożywić... co do układu dolotowego to tylko pociągnąć zimne powietrze spod zderzaka ale przy temp. 30+ to i tak mało co daje... :(

KRYS - Sob Cze 12, 2010 15:26

A może by z klimy dmuchnąć do dolotu :mrgreen:

Myśle ze owinięcie bandażem termicznym kolektora i owinięcie całego dolotu czymś izolującym będzie łatwiejsze :grin:

Zibski - Nie Cze 13, 2010 11:52

Kostek lodu nakładźcie do obudowy filtra i po problemie ;p
Ja u siebie pod filtrem w obudowie mam mały otwór i nim by mogła woda spływać :P

Z_qbinton_R - Nie Cze 13, 2010 16:03

Wyczyściłem zdrowo filtr powietrza, zalałem dobry płyn i powiem........, że troszkę pomogło. Ale za to jak jak jest miedzy 5500-6500 obr/min to żyleta.
KRYS - Nie Cze 13, 2010 23:37

A wiecie może po jaką cholere w 600-tce dolot powietrza jeszcze przed filtrem jest rozgałeziony?
Jeden biegnie do rezonatora a drugi pod lampe i ten właśnie wydaje mi się że jest dominujący gdyz nawet na jałowym mocno ciągnie powietrze
Rozumiem że zimą by powietrze sie nie skraplało ( pomimo iż przepustnica jest podgrzewana) ale latem ??

Zaślepić go ? :mrgreen: ?

bix - Pon Cze 14, 2010 00:02

Myślę że warto pomyśleć nad obniżeniem ogólnie temperatury pod maską. Tak jak właśnie wcześniej KRYS, napisał, bandażem kolektor wydechowy owinąć. Nakładać na mokro i porządnie wygrzać.