Zobacz temat - [R45 1,4 benz. '01] obroty nie spadają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1,4 benz. '01] obroty nie spadają

Bogo - Sob Cze 12, 2010 12:11
Temat postu: [R45 1,4 benz. '01] obroty nie spadają
Szukałem trochę w innych tematach( może niezbyt dokładnie) i nie mogę nic znaleźć na ten temat. Mianowicie, kiedy auto jest rozgrzane na postoju dotykam lekko pedał gazu, dosłownie przez pol sekundy, obroty wzrastają do ok 3 tys. i utrzymują się tak przez dłuższą chwilę. Czasem dłużej, czasem krócej, generalnie świrują. Ostatnio odczułem to też w czasie jazdy; w trakcie zmiany biegu zdejmuje noge z gazu i obroty nie spadają od razu. Poza tym, kiedy auto jest na biegu wszystko jest elegancko. Kiedy auto jest zimne, nie ma tego kłopotu.

P.S. Czy to normalne, że w r45 1,4 przy 110 km/h mam 3 tys. obrotów (na 5) i hałas w środku? Jeżeli już w ogóle ktoś wyprzedza tym pięknym i wygodnym samochodem, to na jakim biegu??

Pozdrawiam!

darek_wp - Sob Cze 12, 2010 12:17

Odnośnie obrotów może zacinać się przepustnica albo linka gazu. Podobny temat jest tutaj . Trzeba sprawdzić doświadczalnie. A co się tyczy hałasu - ciężko jednoznacznie ocenić gdyż pojęcie hałas jest dla każdego indywidualne. To co dla jednej osoby jest głośnym hałasem dla drugiej jest w normie. Ogólnie jednak przy większej szybkości nasze autka do najcichszych nie należą :grin
leszczu - Nie Cze 13, 2010 17:49

A masz plastikową przepustnicę, czy metalową ??
leszek95b - Nie Cze 13, 2010 22:12

Jak będziesz stał w korku i zatną Ci się obroty to spróbuj cofnąć nogą pedał gazu - jak obroty spadną to najprawdopodobniej linka.