Zobacz temat - [R620] Wentylator chłodnicy - kiedy startuje?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wentylator chłodnicy - kiedy startuje?

TrAViShOn - Sob Cze 12, 2010 23:34
Temat postu: [R620] Wentylator chłodnicy - kiedy startuje?
Witam, mam pewne wątpliwości co do sprawności wentylatora chłodnicy w moim autku. A dokładniej to jeszcze nie dane było mi oglądać go przy pracy (auto mam od października), podejrzewałem że jest coś jest nie tak, ale na zimę dałem sobie spokój. Ostatnie dni były dość ciepłe, więc temat powrócił. Postanowiłem przeprowadzić mały teścik i po przejechaniu ok 30 km po mieście zostawiłem go na chodzie w słońcu na jakieś 20 min. Wentylator pozostał bierny, natomiast temperatura cały czas utrzymuje się na nieco więcej niż połowie skali, czyli w normie...
:shock: Co jest grane i czy to powód do zmartwień :?:

damiansz - Nie Cze 13, 2010 00:02

samo pozostawienie na słońcu na chodzie to raczej za mało.. u mnie się załącza w upalne dni, tak jak ostatnio - ok 32st C (w cieniu), po mieście, w korkach, do tego klima, to wtedy jest masakra.. jakbyś chciał test przeprowadzić to wydaje mi się że na tym słońcu musiałbyś go jeszcze nieźle gazować żeby się dobrze zagrzał..
Jugol - Nie Cze 13, 2010 00:03

Pamiętaj, że masz diesla, u nas went. załącza się b. rzadko. Ja w ciągu prawie dwóch latek jazdy moim R stwierdziłem raz jego załączenie, trasa ok. 200km i żar z nieba wtedy był. Powód do zmartwień by był, jakby wskazówka poszła naprawdę wyżej i by się nie załączył. Jak jest tak jak mówisz- jest ok :taa:
TrAViShOn - Nie Cze 13, 2010 09:33

Aaaa. No to spokojność mi wróciłeś JUGOL'u, dziękóweczka :ok2: 600'tka to moje pierwsze auto, także z każdym dniem czegoś nowego się uczę.