Zobacz temat - [Księgi wieczyste] możliwość darmowego oglądnięcia każdej KW
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Księgi wieczyste] możliwość darmowego oglądnięcia każdej KW

aldona - Czw Cze 17, 2010 10:23
Temat postu: [Księgi wieczyste] możliwość darmowego oglądnięcia każdej KW
Jeżeli kogoś to interesuje to na stronie http://ekw.ms.gov.pl/ można DARMO wejść do każdej księgi wieczystej, wystarczy znać numer (przypominam, że chodzi o numer księgi "elektronicznej"). Jeżeli ktoś zna tylko stary to może sobie "przenumerować" za pomocą programu "cyferka" (jest tutaj do pobrania http://www.gugik.gov.pl/g..._idx.php?loc=19 ).
Remigiusz - Czw Cze 17, 2010 12:35

aldona, Dziękuje nie wiedziałem ze Polsce tez takie coś za free jest ze można sobie oglądnąć :razz:
Perez - Czw Cze 17, 2010 12:51

aldona, Nie wiesz, czy wszystkie ksiegi sa? Bo z tego co sprawdzalem to tego co mnie interesuje nie ma, ale ksiegi zamkniete w 92roku sa.
aldona - Czw Cze 17, 2010 14:47

Pytałam Szefa - na 99,9% ksiąg zamkniętych nie ma i nie będzie (jak i LWH czy inaczej WHL).

Gdy będziecie obliczali nowy numer księgi programem Cyferka to musicie znać kod wydziału Sądu - np dla Przemyśla i okolic to PR1P dla Warszawy Mokotów to chyba WA4M.
Natomiast w polu numer księgi wpisujemy zawsze osiem cyfr czyli przykładowo : stara księga miała numer 1234 to wpisujemy 00001234, jeżeli stara księga miała 12345 to wpisujemy 00012345.

monia0023 - Czw Cze 17, 2010 20:38

aldona, Super !! Wielkie Dięki :ok:
Perez - Pią Cze 18, 2010 09:07

aldona napisał/a:
Pytałam Szefa - na 99,9% ksiąg zamkniętych nie ma i nie będzie (jak i LWH czy inaczej WHL).

Gdy będziecie obliczali nowy numer księgi programem Cyferka to musicie znać kod wydziału Sądu - np dla Przemyśla i okolic to PR1P dla Warszawy Mokotów to chyba WA4M.

Na stronie mozna sobie wybrac kod wydzialu, ale ja sie troche zle wyrazilem, bo te ksiegi, ktore ja znalazlem nie sa dokladnie zamkniete. Generalnie jeden gostek kupil iles tam dzialek i w akcie notarialnym jest napisane, ze wydzielono dla nich osobna ksiege o numerze.....no i te pojedyncze dzialki znalazl (chociaz bez jednej), a tej wydzielonej ksiegi nie ma.

iwan00 - Pią Cze 18, 2010 12:25

Dla mnie bomba, a tak na marginesie to wolę OBEJRZEĆ niż "oglądnąć" :razz:
IROLA - Sob Cze 19, 2010 19:33

Perez - napisz dokładniej o co chodzi - PRZYKŁADOWO : w księdze wieczystej nr YYY123 była sobie np.: działka nr 102 w obrębie nr 117 miasta XXX, dokonano jej podziału na nowe działki nr nr : 102/1, 102/2 102/3, 102/4. Następnie dokonano przeniesienia własności (zbycia) w formie aktu notarialnego np.: działek nr nr : 102/2, 102/3 i 102/4. W akcie notarialnym opisano, że dla tych działek urządzono nową księgę wieczysta nr YYY456 i w czym jest kłopot ?
Pamiętajcie : wszystkie szczegółowe dane znajdują się w ZD (zbiorach dokumentów) dla danej Księgi Wieczystej. Dostęp do ZD jest niestety ograniczony, ale możliwy.

Perez - Nie Cze 20, 2010 22:24

IROLA napisał/a:
PRZYKŁADOWO : w księdze wieczystej nr YYY123 była sobie np.: działka nr 102 w obrębie nr 117 miasta XXX, dokonano jej podziału na nowe działki nr nr : 102/1, 102/2 102/3, 102/4. Następnie dokonano przeniesienia własności (zbycia) w formie aktu notarialnego np.: działek nr nr : 102/2, 102/3 i 102/4. W akcie notarialnym opisano, że dla tych działek urządzono nową księgę wieczysta nr YYY456 i w czym jest kłopot ?

Dokadnie byly dzialki x, y, z i dokonano przeniesienia wlasnoscii dla tych dzialek urzadzono nowa ksiege, ktorej nie ma w necie.

IROLA - Pon Cze 28, 2010 20:35

Cytat:
Dokadnie byly dzialki x, y, z i dokonano przeniesienia wlasnoscii dla tych dzialek urzadzono nowa ksiege, ktorej nie ma w necie.


Kiedy nastąpiło zbycie ? O ile dobrze pamiętam to w Warszawie zawsze założenie nowej KW trwało długo (może się mylę ale kiedyś mówiono o dwunastu miesiącach!)

Jednak jeżeli znasz księgę "pierwotną" to tam, będzie wzmianka o założeniu dla działek nr nr : x, y, z nowej Księgi Wieczystej Nr ... . Ponieważ -jak wszyscy wiemy- księgi są jawne : napisz jej numer (ewentualnie na PW) i może coś podpowiem.

Perez - Pon Cze 28, 2010 23:03

IROLA napisał/a:
Kiedy nastąpiło zbycie ? O ile dobrze pamiętam to w Warszawie zawsze założenie nowej KW trwało długo (może się mylę ale kiedyś mówiono o dwunastu miesiącach!)
Nie no, mysle, ze nabraly juz "mocy prawnej", bo to byl 1992rok ;)
I tak bede w urzedzie je wyciagal lada dzien, wiec nie ma potrzeby specjalnie sie zastanawiania nad
IROLA napisał/a:
Jednak jeżeli znasz księgę "pierwotną" to tam, będzie wzmianka o założeniu dla działek nr nr : x, y, z nowej Księgi Wieczystej Nr ... . Ponieważ -jak wszyscy wiemy- księgi są jawne : napisz jej numer (ewentualnie na PW) i może coś podpowiem.

Tylko tak jako ciekawostke napisalem, ze nie moglem znalezc niektorych.