Zobacz temat - [Freelander] Klimatyzacja ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Klimatyzacja ?

amik - Sob Cze 19, 2010 22:45
Temat postu: [Freelander] Klimatyzacja ?
witam chciałem uruchomić klimatyzacje i mam problem , ponieważ jak kupiłem auto klima nie była sprawna gość powiedział że wystarczy nabić ale nie zawracałem sobie tym głowy . Teraz jak przyjrzałem się dokładnie okazało się że przewód który idzie od chłodnicy do sprężarki jest ucięty a drugi który wychodzi z sprężarki jest spawany ( chyba przerabiany ) i teraz nie wiem jakie to mają być przewody już jeden kupiłem i lipa nie pasuje mam taką zamontowaną sprężarkę http://images35.fotosik.p...6853d4e3med.jpg na Alegro widziałem wiele różnych sprężarek włącznie z taką jak ja mam więc może ktoś wie jakie te dwa przewody mają być poratujcie bo już nie mam pomysłu jak dobrać te przewody Pozdrawiam
SyntaX - Nie Cze 20, 2010 10:02

A masz końcówki od tego.
Ja mam diesla silnik TD4
Jak masz węże poucinane a są końcowki to ja bym się nie bawił w dopasowywanie na allegro.
Daj do zaprawienia.
Ja mam w swoim (Przekładka) zarobione na wężach od ... maszyn rolniczych od hydrauliki.
Nie ma bata by cos puściło, sa o wiele mocniejsze od oryginału.
Bardzo często w sklepach rolniczych maja na miejscu prasę do zaciskania, albo polecą jakiś zakład.
Ja robiłem na przewodach Volvo.
Są cienkie, estetyczne, daja się układać.

amik - Nie Cze 20, 2010 14:09

kolego SyntaX jest w moim mieście taki warsztat Hansa Flexa trudnią się naprawą siłowników i przewodów gościu powiedział mi że może mi połączyć przewód a wtedy chodziło mi o przewód który idzie do parownika mimo że kupiłem wersje Europejską i tak w parowniku po przekładce przewody są odwrotnie grubszy na dole a powinien być na gorze i gość powiedział że można uciąć obrócić o 180 stopni ale nie daje gwarancji że będzie trzymać więc po długich poszukiwaniach znalazłem kogoś kto mi przedłużył tą cienką rurkę dospawał okolo 30 cm rurki , to to miał bym z głowy i właśnie teraz zong z tą od chłodnicy do sprężarki tak to wyglądało jak kupiłem frelka nawet to nie było przykręcone bo niema możliwości dojścia kluczem a nacięcie na śrubie było dorobione nie wiem już co mam zrobić może kupić sprężarke z odpowiednimi przewodami ale to dodatkowy koszt dochodzi sprężarka może nie potrzebnie Zaczyna mnie to juz wnerwiać Pozdrawiam i jeszcze jedno jest taki jakiś czujnik przy puszce parownika bo do tego wszystkiego jeszcze urwała mi sie ta rurka to chyba jest wypełnione jakimś gazem do czego to służy :sad:
SyntaX - Nie Cze 20, 2010 21:20

No to faktycznie problem, bo raczej nie będzie trzymało.
Ja mam 2 Freelandery. W tym z 2002r mam europejski parownik i europejskie rurki.
W tym z 2006r. przedłużałem rurki.
Nieciekawa perspektywa, ale ja chyba bym kupił parownik i rurki od anglika i je przedłużał. Chyba tak będzie najtaniej i najlepiej niż jakieś kombinowanie. :bezradny:
Napisz mi czy ten jak to nazywasz :czujnik" nie był może z boku obudowy parownika.
Bo jeżeli tak to to jest sterowanie od klapki otwierającej nawiew wew/zew
Ja bym kupił parownik od nowszego modelu (taki jak na fotkach)
Mogę go Tobie przerobić tak jak na fotkach, ale musiał byś mieć angielskie rurki do tego i je odpowiednio przerobić.

amik - Sro Cze 23, 2010 17:48

witam ponownie parownik mam inny niż na zdjęciach od ciebie i jest dobrze przerobiony silniczek od otwierania nawiewu zewnętrznego znajduje się na górze a ten niby czujnik to się dowiedziałem ze to (((( termostat ... z urwana rurką kapilarą - gaz się ulotnił - trzeba szukać innego na wymianę , termostat steruje włączeniem sprężarki )))) tak że to nie problem pozostaje tylko te przewody przy sprężarce w tygodniu nie mam czasu się tym zająć musiałbym brać wolne a wtedy koszta jeszcze większe zastanowie się co robić albo wszdze kase albo sobie odpuszczę Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 17:48 ]
witam może mi ktoś powiedzieć ktoś kto ma freelandera 1.8 z którego miejsca wychodzi przewód do sprężarki klimatyzacji u mnie nie jest podłączona i nie widzę żadnego luźnego przewodu prosze bo już mam serdecznie dość tej klimatyzacji czym dalej tym więcej problemów Pozdrawiam :beczy: