Zobacz temat - [R 600 SDI] Montaż tempomatu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R 600 SDI] Montaż tempomatu

NFSU9 - Nie Cze 20, 2010 22:35
Temat postu: [R 600 SDI] Montaż tempomatu
Witam. Posiadam Roverka 600 w dielsu i od dłuższego czasu doskwiera mi brak tempomatu. W moim poprzednim aucie posiadałem takie urządzenie, no i wiadomo do dobrego szybko się człowiek przyzwyczaja. Czy jest opcja aby zamontować w tym aucie tempomat, ile by to kosztowało i gdzie ewentualnie szukać osoby, która podjela by siętego zadania. Pozdrawiam
olek997 - Pon Cze 21, 2010 01:30

NFSU9, niektore r600 można bylo spotkać z tempomatem, ale raczej niemożliwe jest dostanie tego.
Brt - Pon Cze 21, 2010 10:11

Kolega Remi55 dokładał tempomat do swojego R220 SD ... to było całkiem zewnętrzne urządzenie o koszcie ok 100E ... chyba producentem jest firma eberspacher (ta od urządzeń webasto) :ok: Opis tego też chyba na forum gdzieś był ... proponuję poszperać :ok:
Tomek1212 - Pon Cze 21, 2010 10:32

http://allegro.pl/item107..._samochodu.html
Coś takiego, natomiast nie wiem dokładnie jak to będzie działać w dieslu z elektroniczną pompą.

slax - Pon Cze 21, 2010 12:25

Ja mam u siebie taki tempomat, steranie gazem jest realizowane poprzez linkę która jest podczepiona pod przepustnicę - tak samo jak linka od gazu. W benzynie dosyć prosto to wygląda, natomiast w dizlu??? Tak jest chyba potencjometr co?
Brt - Pon Cze 21, 2010 12:28

W SDi masz potencjometr gazu, do którego dochodzi linka od pedału gazu, więc spokojnie to zadziała :ok: W R600 ten potencjometr jest wewnątrz samochodu o ile kojarzę (gdzieś nad pedałami) i tam trzeba bedzie siłownik tempomatu montować zapewne :ok:
Remigiusz - Pon Cze 21, 2010 14:05

NFSU9, Tak jak koledzy wyżej piszą i podali linka mam dokładnie to urządzenie :wink:

Kosztowało 100€ i na prawdę polecam, w 620 oraz teraz w 25 mam tez potencjometr gazu ale linka tak czy inaczej jest wiec najłatwiej jest do jego się podpiąć żeby ciągnęło :wink:

Poczytaj instrukcje i sam się podejmiesz instalacji bo jest prosta :wink: