Zobacz temat - [R420 2.0di 97r] Luzny lewarek biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 2.0di 97r] Luzny lewarek biegów

grisza144 - Czw Cze 24, 2010 12:31
Temat postu: [R420 2.0di 97r] Luzny lewarek biegów
Witam wszystkich klubowiczów.
Mam problem z niezle luznym lewarkiem biegów. Sory za zakładanie nowego tematu, lecz w szukajce jesli cos znalazłem to linki ,,not found,, Dodam,ze po całkowitym braku oleju w skrzyni biegi nie wchodzily(oczywiscie wlałem oleum). Problem pojawił sie własnie po tym fakcie. Co można zrobic bez rozbierania skrzyni by biegi lżej wchodziły? Z góry dzięki za pomoc... Pozdro.

rtworek - Czw Cze 24, 2010 14:35

grisza144 napisał/a:
Co można zrobic bez rozbierania skrzyni by biegi lżej wchodziły?


Sprawdz układ wysprzeglania, może masz mało oleju.

pdasiek - Nie Paź 03, 2010 22:18

panowie a ja mam pytanie.

mój lewarek nie ma luzów, tylko przeskakuje jeśli chce np wrzucić 5 albo wsteczny, i potem jeśli chce zredukować na lewą stronę np 3,2,1,4,

taki ma przeskok pomiędzy lewą a prawą stroną,

myślałem że to ten krzyżak ale on trzyma sztywno, po prostu tak jak by w skrzyni było coś nie tak. bo krzyżak napewno jest okej. miał ktoś z tym problem. biegi wchodzą idealnie nie zrzytają itd. w sumie mi to już nie przeszkadza na początku nie mogłem się przyzwyczaić.

Chester - Nie Paź 03, 2010 23:38

polecam lekturę tego artykułu KLIK
pdasiek - Wto Paź 05, 2010 15:05

czytalem ten artykuł przed napisaniem posta.
u mnie nie ma żadnych dźwięków a luz jest na płaszczyźnie lewo-prawo, przy wrzucaniu biegów już lewarek wystarczy pchnąć króciutko. cały krzyżak przy ruszaniu lewo prawo nie ma żadnych luzów, możliwe żeby jakieś mocowanie tego przedłużenia lewarka w skrzyni coś puściło?