Zobacz temat - Jaki filtr przeciwzakłóceniowy do cb radia?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Jaki filtr przeciwzakłóceniowy do cb radia?

szoso - Wto Cze 29, 2010 08:43
Temat postu: Jaki filtr przeciwzakłóceniowy do cb radia?
Witam
Chciałbym założyć filtr przeciwzakłóceniowy na zasilenie cb radia
macie jakieś sprawdzone filtry które zdają egzamin na jakimś sprzęcie?

Remigiusz - Wto Cze 29, 2010 17:13

szoso420, Nie ma takie wynalazku jeszcze który by działał. :roll:

Ale nie chcesz mi powiedzieć ze tobie w 420 zakłóca cb radio :razz: Bo nie powinno nic zakłócać oprócz spryskiwaczy i wycieraczek :wink: Zmień sobie radio lub auto na inne :wink:

Tylko najpierw odkręć antenę cb i włącz cb radio i zobacz czy dalej masz zakłócenia, jak zakłóceń nie będzie to znaczy ze przez antenę sie złocenia dostają i z tym raczej nic nie poradzisz.

Chris83 - Wto Cze 29, 2010 18:50

Potwierdzam! Filtry raczej nie pomogą. Skąd masz zasilane radio?
szoso - Wto Cze 29, 2010 20:47

kupiłem filtr i jest lepiej
zakłócenia idą od przetwornic

Remigiusz - Wto Cze 29, 2010 23:08

szoso420 napisał/a:
zakłócenia idą od przetwornic


Jakich znów przetwornic :mrgreen: Nie mów ze masz Xenony :twisted: :/

szoso - Sro Cze 30, 2010 08:32

nic Ci już więcej nie powiem na ten temat :wink:
tomo63 - Czw Lip 01, 2010 01:48

Z tym zakłócaniem to dziwna sprawa, nie miałem tego problemu, ale zainstalowałem klimatyzację i problem pojawił się. Po włączeniu silnika słychać zakłócenia i wraz ze wzrostem obrotów zmienią się ich tonacja. CB wpięte pod zapalniczkę, ale przed instalacją klimy problemu nie było.

Jakieś pomysły?


Już chyba znam rozwiązanie problemu. przełożenie alternatora wyżej spowodowało wyciągnięcie kabli i teraz dotykają obudowy aparatu zakłonowego i pewnie od tego zakłócenia.

Jugol - Czw Lip 01, 2010 06:30

Odpowiem krótko, wywaliłem na darmo ok. 30 pln na filtr przeciwzakłóceniowy do cb. , szumy pojawiały się przy podnoszeniu szyb, wycieraczkach, ale masakra była jak jechałem z navi odpaloną, więc zainwestowałem jak się okazało niepotrzebnie te 30 pln. Najlepszym wyjściem bedzie podłączenie cb bezpośrednio z aku, co też uczynię. Szoso jak chcesz filtr- tanio sprzedam- 20 pln :mrgreen:
szoso - Czw Lip 01, 2010 08:09

Jugol napisał/a:
Szoso jak chcesz filtr- tanio sprzedam- 20 pln

Ja Ci mogę sprzedać swój :mrgreen:
Jugol napisał/a:
Najlepszym wyjściem bedzie podłączenie cb bezpośrednio z aku

jest to jakieś wyjście ale może tak być że sama antena może ściągać zakłócenia jak napisał Remi55

greg-si - Czw Lip 01, 2010 08:42

ja mam CB od aku i raz słychać zakłócenia a raz nie :)
bardzo możliwe że zakłócenia biorą się nie z samego zasilania radia ale z kabla od anteny. Zanim cokolwiek będziecie robili sprawdźcie z ułożeniem kabla od anteny.

Remigiusz - Czw Lip 01, 2010 10:41

Pisałem już chyba 1,5 roku temu o tym ze można kupic kondensatorki chyba 470µF to były na 250V i wlutować je to silniczka wycieraczek lub innych elementów które zakłócają i szumy powinny zniknąć. Tylko ze nie taka łatwa sprawa to jest :wink: Bo trzeba je jak najbliżej źródła szumu w instalacje wlutować oraz korpusem :wink: