Zobacz temat - [r620] Pytanie dotyczące wygłuszenia drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r620] Pytanie dotyczące wygłuszenia drzwi

Matbia - Sro Cze 30, 2010 13:18
Temat postu: [r620] Pytanie dotyczące wygłuszenia drzwi
Witam, troche poczytałem na temat wygłuszania drzwi, niektórzy polecają maty niektórzy jakies wełny.

Moje pytanie brzmi tak:

Czy jeśli do wygłuszenia drzwi wykorzystam taśmę dekarską to da jakiś efekt? Ewentualnie wewnątrz drzwi mogę zastosować takie maty podłogowe pod panele bo mam takich sporo tylko zastanawiam sie w jaki sposób je zastosować...

Remigiusz - Sro Cze 30, 2010 13:37

Matbia napisał/a:
Czy jeśli do wygłuszenia drzwi wykorzystam taśmę dekarską to da jakiś efekt?


Ja wygłuszałem teraz w R25 taśma dekarska i super wygłusza to :wink: Poszło mi prawie 30m na jeden drzwi ale efekt taki sam jak przy matach APP :wink:

Lisus - Sro Cze 30, 2010 14:55

Remi55 napisał/a:
Poszło mi prawie 30m na jeden drzwi ale efekt taki sam jak przy matach APP :wink:

To chyba zawiasy drzwi Ci długo nie wytrzymaja :) A licząc że 10m kosztuje ok100zł taśmy soudal, to 60m =600zł. Za tą cenę już byś miał porządne wygłuszenie.

A po 2, jestem ciekaw jak to bedzie wygłuszać w zimę, przy tmep poniżej -10
Matbia napisał/a:
Czy jeśli do wygłuszenia drzwi wykorzystam taśmę dekarską to da jakiś efekt?

Tak, będzie efekt :) Tylko zaklej zewnetrzną część blachy a potem wszystkie otwory technologiczne na wewnetrznej czesci i bedzie git :D
Matbia napisał/a:
Ewentualnie wewnątrz drzwi mogę zastosować takie maty podłogowe pod panele bo mam takich sporo tylko zastanawiam sie w jaki sposób je zastosować...

Jesli to jest to co myśle, czyli tak jakby gąbka, to przyklej to miedzy wewnetrzna blache a tapicerke

bob1987 - Sro Cze 30, 2010 19:09

Ja wygłuszałem na początku matami app i szczerze nie polecam. Po pierwszej zimie wszystkie z zewnętrznej części drzwi popękały i leżały w kawałkach między tapicerką a drzwiami. Co więcej drzwi były okropnie ciężkie (dekara jest lżejsza ale żeby nią dobrze wygłuszyć drzwi to na otwory technologiczne trzeba przynajmniej dwie warstwy nałożyć) i opadły dość znacznie. Teraz mam naklejoną STP (14zł/ark na alledrogo) i wreszcie cisza i spokój. Drzwi są lżejsze i już po otwarciu tak nie wiszą w dół ;)
Więc jeśli chcesz robić dobrze to odpuść sobie APP i inne tego typu wynalazki. (dekare ew można dać na wewnętrzną stronę drzwi ale też najlepiej dwie warstwy)
pzdr P

Remigiusz - Sro Cze 30, 2010 22:31

Lisus,

Spoko, ja kupiłem jakoś 50m tej taśmy dekarskiej w szerokości 15cm za ~60zl i ta cala rolka wazy może z 3kg tylko :razz: Warstw dałem coś ponad 3 na jedne drzwi w profilu w środku tylko dwie warstwy poszły :wink: I drzwi nic nie opadły :lol:

Mi maty APP w 220 po prawie dwóch zimach całkiem dobrze wytrzymały nic nie odpadło ale dałem dwie warstwy :wink:

Efekt w dźwięku jest taki sam jak z matami APP :wink: