Zobacz temat - [R200] Stuki w skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Stuki w skrzyni biegów

rafal10 - Sro Cze 30, 2010 15:05
Temat postu: [R200] Stuki w skrzyni biegów
Witam

Wczoraj coś zaczęło stukać w przednim zawieszeniu. Był to głośny, rytmiczny stukot który jednak ustawał(przynajmniej takie miałem wrażenie) przy hamowaniu i dodawaniu gazu. Szczególnie słychać go na biegu jałowym.

Dzisiaj sprawdziłem skąd dochodzi te stukanie i okazało się, że przy kręceniu lewym przednim kołem pojawia się stuknięcie w okolicy łączenia ze skrzynią biegów lub lekko w niej.

Całość zaznaczyłem czerwonym kółkiem na zdjęciu:


Co by to mogło być? Dodam, że nie odczułem różnicy w prowadzeniu się auta i stukanie nie jest mocniejsze przy skręcie koła.

Bardzo proszę o sugestie.

azor77 - Sro Cze 30, 2010 16:54

rafal10, tam znajduje się przegub wewnętrzny półosi.
On tak hałasuje, jest to tzw. stukot gdy dodajesz gazu i jak hamujesz silnikiem :wink:

rafal10 - Sob Lip 03, 2010 12:13

Dziękuję azor77 to pewnie będzie własnie ten wewnętrzny przegub. Można z takim czyms jeździć? Nie chodzi mi o olanie sprawyy ale o to czy dojade do mechanika? A może dało by się to samemu naprawić? Tylko dostępność tych przegubów jest praktycznie żadna. Przegubów zewnętrznych jest co nie miara a gdy pytam sprzedawców o wewnętrzny to nie mają ich w asortymencie.
azor77 - Sob Lip 03, 2010 22:31

Można spokojnie jakiś czas jeździć. Z dostępnością to już trudniej, można pokusić się na kupno używki z całą półośką z demontażu, są dostępne na allegro.
rafal10 - Pon Lip 05, 2010 13:12

Dobrze, a teraz troche z innej beczki: mógłby mi ktoś podać dane na temat tego przegubu? Chodzi o ilość frezów wewnętrznych/zewnętrznych i wymiary