Zobacz temat - [R400] Jak puścić nowe kable do drzwi przednich?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R400] Jak puścić nowe kable do drzwi przednich?

albanzg - Czw Lip 01, 2010 20:18
Temat postu: [R400] Jak puścić nowe kable do drzwi przednich?
Witam, powoli grzebię sobie przy nowym sprzęcie. Teraz potrzebuję puścić nowe okablowanie od zwrotnicy zamontowanej koło nóg to głośników w drzwiach przednich (tweetery i kick-bassy).

Oczywiście myślałem, że dam radę zrobić to w seryjnym "tunelu", którym idą kable do otwierania szyb itp. Ale, nic nie może być zbyt łatwe ;]

W związku z czym, jakoś organoleptycznie doszedłem do wniosku, że od strony kabiny jakoś wepchnę te kable, więc zacząłem się dobierać do drugiej strony.

I tu straciłem całą resztkę nerwów. Najpierw godzinę męczyłem się, żeby porozcinać/porozklejać taśmę izolacyjną, którą było tam wszystko pooklejane. Później zdjąłem jakąś białą plastikową obudowę, po czym mym oczom ukazała się jakaś gówniana kostka usmarowana jakimś białym smarem czy cokolwiek to jest.

Nie mam najmniejszego pojęcia co z tym fantem zrobić, którędy w takim razie mam puścić te kable do tweetera i 165? ;/ Jestem bezradny.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, sugestie a może i nawet zdjęcia i informacje podparte doświadczeniem.

Pozdrawiam.

Lisus - Czw Lip 01, 2010 21:10

Wywierć sobie nowe otwory i zabezpiecz kable żeby się nie przetarły od otwierania/zamykania drzwi :)
greg-si - Pią Lip 02, 2010 15:14

ja wierciłem w kostce
albanzg - Pią Lip 02, 2010 18:19

Możesz mi dokładniej wytłumaczyć gdzie wierciłeś w tej kostce, może masz jakieś zdjęcia jak to zrobiłeś i jak to się sprawdza? pzdr
borek88 - Nie Lip 11, 2010 19:00

akurat u grega bylo miejsce na wiercenie u mnie cala kosta wypchana byla kablami niestety wiec wiecilem w drzwiach przeciaglem kabel i zabezpieczylem to klejem na goraca tym z pistoletu mam nadzieje ze sie nie przetrze
torche jest zabawy z tym przeciaganiem kabla niestety zrobilem niezla ryse na lakierze przez to

Perez - Nie Lip 11, 2010 19:51

Cos czuje, ze takie wiercone otwory w drzwiach szybko beda rdzewialy. Ja bym wiercil w kostce, tez sie nosze z zamiarem zmiany glosnikow w drzwiach i wlasnie tez o tym myslalem
greg-si - Pon Lip 12, 2010 16:42

Nie jest konieczne od razu wiercenie niewiadomo jakich dziur. Ja mam takie kable głośnikowe że musiałem wywiercić jeden otwór 7-8mm średnicy a później doszedł drugi taki sam do sterowania lusterek.
Jak macie przeciągać kabelek to nie trzeba robić wielkiej rozpierduchy, 2x1,5mm2 rozdzielić na dwie żyły oddzielnie i poszerzyć kanaliki w kostce lub nawet wyciągnąć kostkę i kable głośnikowe oryginalne po czym do oryginalnych konektorów podpiąć nowe kable.