Zobacz temat - [R7] Klima śmierdzi...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R7] Klima śmierdzi...

instpud - Pią Lip 02, 2010 19:02
Temat postu: [R7] Klima śmierdzi...
witam... jak w temacie, a mianowicie kiedy tylko załączę AC to wyłanie się nieprzyjemny zapach, nie jest to tragedia, ale niejednokroc kiedy sie tylko zapomnialem i zalaczylem klime, rozbolala mnie od tego glowa!! czy wie ktos czego to moze byc powodem i jak to rozwiazac najwazniejsze... pozdrawiam
staf - Pią Lip 02, 2010 19:12

http://forum.roverki.eu/v...ja+odgrzybianie
dukat11 - Pią Lip 02, 2010 19:13

instpud napisał/a:
witam... jak w temacie, a mianowicie kiedy tylko załączę AC to wyłanie się nieprzyjemny zapach, nie jest to tragedia, ale niejednokroc kiedy sie tylko zapomnialem i zalaczylem klime, rozbolala mnie od tego glowa!! czy wie ktos czego to moze byc powodem i jak to rozwiazac najwazniejsze... pozdrawiam


Wymienić filtr pyłkowy i odgrzybić najlepiej przez ozonowanie w sewisie klimatyzacji

Palkerson - Pią Lip 02, 2010 19:27

dukat11 napisał/a:
Wymienić filtr pyłkowy i odgrzybić najlepiej przez ozonowanie w sewisie klimatyzacji


albo kupić w markecie coś takiego w sprayu co daje zadowalający efekt na jakiś czas :P

0L0 - Pią Lip 02, 2010 19:46

Apropo... W moim R75 ostatnio pojawił się dość nieprzyjemny zapach, ale tylko po dłuższym postoju. Po włączeniu klimy z nawiewów leci bezwonne powietrze i przykry zapach po pewnym czasie jazdy ulatnia się, by powrócić ponownie po kilku godzinach postoju.

Czy odgrzybianie da tu efekt? czy szukać ogniska smrodu gdzie indziej?

kasjopea - Pią Lip 02, 2010 19:59

0l0, wydaje mi się, że smrodek jak najbardziej będzie się pojawiał po postoju, ponieważ jak klimatyzacja nie chodzi, to te wszystkie smrody na parowniku się "odmrażają" :wink: .

instpud, następnym razem zanim założysz temat, proszę użyć funkcji "szukaj" i sprawdzić czy już takiego tematu na forum nie było. Akurat o klimatyzacji mowa była wielokrotnie :roll: .

Najpierw szukamy, później pytamy :wink: .

dukat11 - Pią Lip 02, 2010 22:42

Palkerson napisał/a:
albo kupić w markecie coś takiego w sprayu co daje zadowalający efekt na jakiś czas :P


Tylko R75 ma mały feler i łatwo zalać komputer jak się przesadzi z pianką. A ozon może wychodzi drożej ale i daje lepsze efekty bez ryzyka zalania komputera.

kasjopea - Pią Lip 02, 2010 22:45

dukat11, nie ja to napisałam :razz: :wink:
dukat11 - Pią Lip 02, 2010 23:02

kasjopea napisał/a:
dukat11, nie ja to napisałam :razz: :wink:


Poprawione :wink:

Palkerson - Sob Lip 03, 2010 08:22

z tym się zgadzam :/ :/ bo ja w maździe zalałem sobie tym radio :/ ::/