Zobacz temat - [R600] Kody błędów - kod 15. Jak naprawić??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Kody błędów - kod 15. Jak naprawić??

sammer21 - Czw Lip 08, 2010 20:12
Temat postu: [R600] Kody błędów - kod 15. Jak naprawić??
Witam

mam problem. Jakis czas temu jak byly te upaly zaczely mi falowac obrotu na biegu jalowym. Nie wiedzac co sie stalo myslalem ze moze termostat albo czujniki przy chlodnicy sie zepsuly. Ale jednak to chba nie to :( . Co sie okazalo po sczytaniu bledów wyskoczyl kod 15. I tu pytanie. Co moze byc przyczyna?? Zesputy czujnik ?? TEn rowniez zostal przezemnie odkrecony i sprawdzony. Pod wplywem temperatury zarowka swiecila coraz mocniej wiec chyba czujnik dziala. Moze znacie jakis inny sposob sprawdzenia czujnika. Dalej po odlaczeniu kostki od tego czujnika silnik pracuje normalnie. Nic nie faluje. Jak podlacze ponownie zaczyna falowac.

Pozdrawiam

Chester - Czw Lip 08, 2010 20:55

sammer21 napisał/a:
En rowniez zostal przezemnie odkrecony i sprawdzony. Pod wplywem temperatury zarowka swiecila coraz mocniej wiec chyba czujnik dziala.
tak ale ten czujnik podaje info do kompa wystarczy ze rezystancja będzie się nie zgadzać o 1 ohm i to będzie powodowało falowanie... miałem ten sam problem i powiem tyle koszt czujnika 40zł po wymianie brak falowania...
sammer21 - Czw Lip 08, 2010 21:53

Aha

czyli wina tkwi w zepsutym czujniku, dobrze wiedziec.

I jeszcze mam taki pewien problem. Jak mi sie ten silnik zagrzal powinien mi sie włączyć wentylator od chlodnicy ale ten mi sie nie wlacza. Przeciscilem styki spialem na krotko i silniczek od wentylatora dziala (bylo spinane na krotko przy czujniku oraz podlaczenie do akumulatora). ALe podczas postoju w miescie lub jak przyjezdzam z pracy i zostawiam go zeby troche sobie pochodzil w celu sprawdzenia wentylatora ten mi sie nie wlacza.

w czym moze tkwic problem.

Chester - Czw Lip 08, 2010 22:19

sammer21 napisał/a:
ak mi sie ten silnik zagrzal powinien mi sie włączyć wentylator od chlodnicy ale ten mi sie nie wlacza.
wskazówka temp silnika była w połowie skali?? jeśli tak to wentylator sie nie włączy

sammer21 napisał/a:
ALe podczas postoju w miescie lub jak przyjezdzam z pracy i zostawiam go zeby troche sobie pochodzil w celu sprawdzenia wentylatora ten mi sie nie wlacza
od 4 lat jak jeżdżę R 220 SDi jeszcze nie włączył mi się wentylator...:)
Diesla serii L jest ciężko doprowadzić do temp załączenia wentylatora :)) te silniki mają dobrze rozwiązany układ chłodzenia :))

sammer21 - Pią Lip 09, 2010 08:31

Tak wskazowka byla w polowie i tak caly czas sie utrzymuje