Zobacz temat - [R416si B+LPG 96r] nierówna praca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si B+LPG 96r] nierówna praca

maniu48 - Czw Lip 15, 2010 19:08
Temat postu: [R416si B+LPG 96r] nierówna praca
Witam. Prosił bym o pomoc. Mam rovera 416si. Po dopaleniu go gdy silnik jest zimny przez minutę chodzi normalnie a pózniej tak jakby przestawał chodzic na jeden tłok. Auto nie reaguje wtedy na gaz(dopiero po wcisnieciu pedału do konca auto przyspiesza).Kiedy silnik sie zagrzeje nagle wszystko wraca do normy.Zamieszczam link z filmem na którym nagrałem prace silnika zaraz po odpaleniu(na początku chodzi normalnie pózniej zaczyna sie problem i pozniej wszystko wraca do normy- http://www.youtube.com/watch?v=bMoUp-w95m8 .Bardzo prosze o pomoc.
ADI-mistrzu - Czw Lip 15, 2010 19:37

Ale traktor :grin:
Do sprawdzenia: czujnik położenia wału korbowego, kompresja na cylindrach, świece, kable, rozdzielacz, cewka, ciśnienie paliwa, filtry.

Czujnik wału podobno da się sprawdzić tak, że gdy silnik się rozgrzeje i zacznie dobrze chodzić, to polewamy go zimną wodą (sam czujnik, nie cały silnik) i jeśli znowu zacznie źle pracować to do wymiany. Siedzi on za blokiem silnika, w okolicach łączenia bloku ze skrzynią biegów, niedaleko cewki zapłonowej.

Kompresja powie nam coś o zużyciu silnika i czy rozrząd przypadkiem nie jest przestawiony.

Świece, najlepiej kupić nowe.

Kable sprawdza się w ten sposób, że bierze się w butelkę po płynie od mycia szyb wodę, ustawia się aby rozpylała mgiełkę i w nocy rozpyla nad kablami, jeśli mocno iskrzą to do wymiany (czasem rozpylać nie trzeba i widać że iskrzą).

Rozdzielacz trzeba wykręcić i przeczyścić palec rozdzielacza i elektrody w kopułce, powinno to na jakiś czas pomóc.

Cewkę sprawdza się tak, że odłączamy główny kabel który idzie do kopułki (po środku) i wsadzamy w niego świecę. Kręcąc silnikiem zobaczymy w niej iskrę, jeśli jest żółta to cewka słaba, jeśli biała to daje mocną iskrę.

Ciśnienie paliwa mierzy się na przewodzie paliwowym który idzie do listwy.

Filtry do wymiany, może już są zajechane (głównie paliwowy).

Pozdrawiam

maniu48 - Pią Lip 16, 2010 20:40
Temat postu: [R416si B+LPG 96r]
Świece wymienione, kable wymienione i nadal to samo.sprawdze ten czujnik połozenia wału.

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 20:40 ]
Świece zalozyłem na ten środkowy kabel i iskra jest jasno niebieska

darek_wp - Pią Lip 16, 2010 22:55

maniu48 napisał/a:
Świece zalozyłem na ten środkowy kabel i iskra jest jasno niebieska


Czyli zarówno cewka zapłonowa jak i kabel od niej są ok.

kasjopea - Sob Lip 17, 2010 17:53

maniu48, proszę krótko sprecyzować problem w temacie.