Zobacz temat - [R45] Włączam kierunki-poziomowanie reflektorów wariuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Włączam kierunki-poziomowanie reflektorów wariuje

marcin316 - Czw Lip 15, 2010 21:22
Temat postu: [R45] Włączam kierunki-poziomowanie reflektorów wariuje
Witam

Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość w swoim Roverku. Przy włączonym silniku bądź na włączonym zapłonie i zapalonych światłach, włączenie kierunku (lewego bądź prawego) powoduje rytmiczne (nieznaczne) ruchy reflektorów. Wywołują je uruchamiające się silniczki od ich ustawiania. Zjawisko występuje prawie zawsze, jednak z różnym nasileniem, trwając czasem kilka "mrugnięć" kierunku, czasem do jego wyłączenia. Nie wiem czy to zaczęło dziać się teraz czy było już wcześniej, gdyż przy uruchomionym silniku trudno to zauważyć. Czy ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem i wie jak można temu zaradzić? Przy wyłączonych światłach wszystko działa normalnie. Samo ustawianie zasięgu świateł też działa jak należy.

Jugol - Czw Lip 15, 2010 22:23

Sprawdź wiązkę idącą do reflektorów- może jakieś min. przetarcie masz :hm:
marcin316 - Pią Lip 16, 2010 12:50

Wiązkę sprawdziłem na samym początku. Sam już nie wiem gdzie dalej szukać. Przy światłach awaryjnych zjawisko nie występuje. Zauważyłem też, że przy włączonym kierunku czasem pracuje tylko jeden silnik od poziomowania reflektorów a czasem oba. Przymierzałem się do wyciągnięcia panelu z regulacją poziomu świateł i ustawieniem lusterek ale nie bardzo wiem jak to zrobić aby nic nie połamać :/