Zobacz temat - [R420d 2.0 98r] numer nadwozia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420d 2.0 98r] numer nadwozia

adimery - Pon Lip 19, 2010 12:00
Temat postu: [R420d 2.0 98r] numer nadwozia
Witam dziś byłem na przeglądzie pierwszy po roku od rejestracji i mam problem bo koleś powiedział że nie przejdzie przeglądu bo nie widzi numer nadwozia ale nie chodzi o numer na tablice koło drzwi tylko wyryty na nadwoziu czy coś takiego. Gdzie powinien byc ten numer wyryty? Proszę o pomoc
Jugol - Pon Lip 19, 2010 12:04

w 45-ce jest jeszcze w lewym dolnym rogu szyby przedniej, sprawdź u siebie, a swoją drogą to dziwnie skrupulatny ten koleś na przeglądzie :głupek2:
harinezumi - Pon Lip 19, 2010 12:08

Po otwarciu maski silnika powinien być widoczny na górze ściany grodziowej lekko po lewej stronie.
Jugol - Pon Lip 19, 2010 12:09

...w 45-ce widać go przez takie wąskie okienko w szybie, ale w 400-ce pewnikiem jest inaczej :spoko:
spontan - Pon Lip 19, 2010 12:11

W 400 jest na podszybiu i tak jak kolega napisał widać go przez wąską szczelinę na szybie. Być może miałeś wymienianą szybę i nie masz tej szczeliny.
szoso - Pon Lip 19, 2010 12:15

Instrukcja Obsługi
Cytat:
Numer identyfikacyjny samochodu
(VIN)
Numer jest wybity w komorze silnika w środkowej,
górnej części przegrody czołowej oraz na tabliczce
znamionowej przymocowanej w dolnej części
lewego przedniego słupka. Poza tym, jest
powtórzony na tabliczce widocznej w lewym,
dolnym rogu przedniej szyby.

Jugol napisał/a:
ale w 400-ce pewnikiem jest inaczej :spoko:

nie jest inaczej

adimery - Pon Lip 19, 2010 12:20

tak szybę miałem wymieniana nie wiem co mam tera zrobić
Jugol - Pon Lip 19, 2010 12:22

poszukaj tego numeru po prostu w tym miejscu
kasjopea - Pon Lip 19, 2010 12:25

adimery, VIN jest w trzech miejscach. Tak jak wkleił szoso420. Na tabliczce też jest, jak gościowi się nie podoba, to na drzewo niech spada.
szoso - Pon Lip 19, 2010 12:26

Ja też miałem zmienianą szybę i nowa ma okienko pod vin, u ciebie też musi być, patrz na zdjęciu
Jugol - Pon Lip 19, 2010 12:27

kasjopea napisał/a:
Na tabliczce też jest, jak gościowi się nie podoba, to na drzewo niech spada.

...dokładnie o tym samym pomyślałem- o co mu chodzi ?? jedź jeszcze raz i mu pokaż i jak ma jakieś halo, zawołaj kogoś bardziej władnego na tej stacji :taa:

harinezumi - Pon Lip 19, 2010 12:29

adimery napisał/a:
tak szybę miałem wymieniana nie wiem co mam tera zrobić

Pokaż temu diagnoście numer ze ściany grodziowej a jak i to nie pomoże to zmień stację i zrób przegląd gdzie indziej.

adimery - Pon Lip 19, 2010 12:29

sprawdziłem nawet po wymianie szyby (jest w niej specjalny pasek żeby można było odczytać) jest widoczny ten numer.
Jugol - Pon Lip 19, 2010 12:32

adimery napisał/a:
sprawdziłem nawet po wymianie szyby (jest w niej specjalny pasek żeby można było odczytać) jest widoczny ten numer.


...więc o co chodzi ?? w czym jest problem ?? , bo już nie ogarniam :niee:

adimery - Pon Lip 19, 2010 13:09

Jak byłem to koleś powiedział ze ten numer pod szybą go nie interesuje, interesuje go prawdopodobnie ten "Numer jest wybity w komorze silnika w środkowej..." chyba o to mu chodziło ale nie wiem dokładnie gdzie ten numer w komorze silnika powinien być. Poza tym problem mam chyba rozwiązany bo gościu u którego kupiłem samochód (sprowadza auta) w środę wszystkim się zajmie. Dzięki za pomoc wszystkim
kasjopea - Pon Lip 19, 2010 16:15

To chyba on sam nie bardzo wie, o co mu chodzi. VIN jest wybity w trzech miejscach i musi być taki sam we wszystkich trzech, logiczne. :roll: