Zobacz temat - [R111] Jakie złącze ma komputer w Rover 111 SLi?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R111] Jakie złącze ma komputer w Rover 111 SLi?

Rageofhonor - Wto Lip 20, 2010 02:08
Temat postu: [R111] Jakie złącze ma komputer w Rover 111 SLi?
Jest takie urządzenie do zdiagnozowania komputera w samochodzie o nazwie "CARTREND OBD II". Czy będzie ono kompatybilne z Roverem 111 SLi?

Gdzie jest w tym samochodzie złącze pod które się podłącza do komputera w samochodzie komputer diagnostyczny?

borsi - Wto Lip 20, 2010 16:33

nie wiem jak to się nazywa ale złącze to jest w kształcie koła raczej.

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 16:33 ]
komputer podobny lub coś podobnego posiada kolega Senn

Rageofhonor - Sro Lip 21, 2010 10:46

W Rover Rave znalazłem tylko to. Czy to złącze jest zgodne z OBD II
W opisie jest to C40

borsi - Sro Lip 21, 2010 10:48

a nie masz złącza kompa tam gdzie komputer ? tam jest taka fajka od niego odchodzi z nakłądka gumową.
Rageofhonor - Pią Lip 23, 2010 10:01

Komputer? Czyli pod maską taka metalowa skrzynka? Z tego co pamiętam wszystkie gniazda są zajęte.

Dodam jeszcze że na zdjęciu oznaczenie tej wtyczki to: YPC107910

Problem w tym że warsztat w którym chciałem zdjagnozwać komputer, stosuje tylko czytnik z złączem OBD II

dodatkowo chciałem zakupić tamten czytnik do diagnozy błędów bo to wyjdzie czasami taniej niż diagnoza w warsztacie.

[ Dodano: Pią Lip 23, 2010 10:01 ]
Szukałem tego złącza w tym miejscu co na zdjęciu . Niestety nic nie znalazłem. Czy jest możliwe że tylko brytyjska wersja ma to złącze w tym miejscu co na zdjęciu?

Srebrna skrzynka pod maską ma wszystkie złącza zajęte. Czy jest możliwe że trzeba odpiąć jakąś wtyczkę by się podpiąć komputerem diagnostycznym?

borsi - Pią Lip 23, 2010 16:57

wiązka która idzie do kompa i przy niej powinien być nałożony kondon na złącze z kompem .
Rageofhonor - Pią Lip 23, 2010 20:01

Pod maską od wiązki kabli podłączonych pod to co chyba pełni funkcję komputera ( stojąca metalowa skrzynka) odchodzą kable które zakończone są czymś przypominającym świeczkę lub żaróweczki od choinki. Nie próbowałem rozbierać tego bo zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia. Jakieś zdjęcie było by bardzo przydatne. To będę wiedział czego szukać.
borsi - Pią Lip 23, 2010 21:36

pod koniec weekendu wrzuce. tak na tej świeczce jest kondon i to jest złaćze z kompem. nie rozbieraj tego...raczej:)
Rageofhonor - Sob Lip 24, 2010 10:34

Tylko problem w tym że znalazłem 2 takie świeczki. Czyżby były 2 złącza diagnostyczne?

Zastanawiam się czemu tak trudno znaleźć więcej informacji na ten temat w internecie.

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 10:34 ]
Znalazłem zdjęcie internecie bo nie miałem okazji zrobić je samemu. Coś takiego jest też w moim Roverze. Czy to jest to?

borsi - Sob Lip 24, 2010 17:08

tak jest.
Napisz do Kolegi Senn lub AndrewS podpowiedzą Ci coś na ten temat. oni mają kompa.

Rageofhonor - Pon Lip 26, 2010 20:52

Jedno jest pewne. U mnie są 2 złącza zaślepione nasadką. Oba mają 3 piny (bolce). Jedno ma kolor żółty a drugie zielony. Pierwsze wychodzi zaraz przy wtycze drugie z jakiegoś kabla który idzie dalej.
borsi - Pon Lip 26, 2010 21:25

nie wiem czy coś Ci to da ale
Tomek1212,
Tomek1212 napisał/a:
Aha, do zwykłej diagnostyki systemu sterowania silnika w R214 wystarczy zwykły Boschowski KTS lub CDiF, a takowy sprzęt posiada każdy szanujący się elektromechanik.