Zobacz temat - [r220sd, 98'] kilka pytań laika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220sd, 98'] kilka pytań laika

edzior77 - Wto Lip 20, 2010 19:38
Temat postu: [r220sd, 98'] kilka pytań laika
witam serdecznie ....
jako laik na douczeniu mam kilka pytań związanych z osprzętem zamontowanym pod maską ..

na fotce 1 :
1 - co to jest i do czego służy ?
2 - ułamała się jedna z dwóch takich końcówek ? do czego one służą( jak się to fachowo nazywa? ) , czy jest możliwość ich wymiany, gdzie ewentualnie można zakupić takowe?
na fotce 2 :
3 - co to jest i do czego służy ?
4 - ułamała się końcówka, czy można wymienić ? naprawić? gdzie zakupić ewentualnie nową i jak wymienić

z góry dziękuję

sTERYD - Wto Lip 20, 2010 21:09

szukaj Panie szukaj!
w szukaju siła :mrgreen:

tronsek - Wto Lip 20, 2010 21:32

Nie obraź się sTERYD, za to co napiszę, ale tym postem
Cytat:
szukaj Panie szukaj!
w szukaju siła :mrgreen:

błysnąłeś "jak pet w kałuży".
Na począku swojego postu, kolega edzior77, napisał, że
edzior77 napisał/a:
jako laik na douczeniu mam kilka pytań
.
Nie wszyscy ludzie znają się na mechanice, aby wiedzieć co do czego służy i dlatego kolega edzior77, zadał to pytanie. Skoro nie wie co to jest, więc czego ma szukać w "szukaju" ??
Moim zdaniem, Ty kolego sTERYD, jako "EKSPERT DZIAŁU PORADY TECHNICZNE" skoro się już zdecydowałeś zabrać głos to powinieneś udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Brt - Wto Lip 20, 2010 21:34

haslo EGR :ok: :)

1, to elektrozawór układu EGR
2. końcówkę zastąpić możesz w dowolny sposób byle spełniała zadanie
3. to jest sam zawór spalin układu EGR
4. podobnie jak pkt. 2

Możesz tez olać w ogole system EGR ... on genealnie sluży ekologii, jedynie u siebie zauewazyłem wolniejsze nagrzewanie silnika w zimie po odłączeniu tego układu .. ale inni forumowicze tego nie potwierdzają ;)

kasjopea - Wto Lip 20, 2010 22:26

tronsek, sTERYD, jest przede wszystkim moderatorem i ma prawo zwrócić uwagę użytkownikowi :wink: .
sTERYD - Sro Lip 21, 2010 11:29

tronsek, też się nie obraź, ale skoro kolega napisał:
Cytat:
jako laik na douczeniu mam kilka pytań

to myślę, że nie głupim byłoby przejrzenie, choćby zgrubsza zawartości forum w celu poszerzenia swojej wiedzy :cool:

edzior77 - Sro Lip 21, 2010 14:12

oczywiście ..... masz w pewnym sensie trochę racji .... jednak czasem potrzebne jest wskazanie drogi by móc ową wiedzę potem samemu poszerzać .. a kto pyta nie błądzi ...
dziękuję BRT za pomoc w tymże temacie .. wiedząc cuż to, mogę szukać na forum konkretnie, nie po omacku ...