Zobacz temat - [R416si 1997]rezerwa paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si 1997]rezerwa paliwa

oczar1 - Sro Lip 28, 2010 10:37
Temat postu: [R416si 1997]rezerwa paliwa
Szukałem na forum lecz nie znalazłem . jadąc na urlop wskaznik poziomu paliwa zszedł do dolnej kreski lecz nie zapaliła się kontrolka paliwa nie ryzykowałem i zatankowałem teraz niewiem czy działa kontrolka rezerwy .Pytanie kiedy prawidłowo powinna się zapalić i ile pozostanie paliwa .
shilus82 - Sro Lip 28, 2010 10:49

mam u siebie dokładnie taki sam problem, kontrolka jest ale się nie świeci. Kiedyś wskazówka na tej dolnej kresce leżała mi całkowicie i kontrolka ani drgnęła. Teść ma sedana 1.4 z 99' i u niego jak wskazówka ma już 1mm do kreski to się żydek zapala i gaśnie, dopóki wskazówka nie dotyka kreski. Generalnie to wskaźnik poziomu paliwa w naszych autach żyje własnym życiem, ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba będzie rozebrać licznika i organoleptycznie sprawdzić czy żarówki szlag nie trafił

[ Dodano: Sro Lip 28, 2010 10:49 ]
a co do ilości paliwa to powinno na moje oko zostać 10 litrów w momencie zapalenia kontrolki na stałe. Choć u mnie jest wałek, bo jak mam wskazówkę na kresce i tankuję, to wchodzi mi 40 litrów, więc gdzieś jeszcze tam jest pozostałe 15,ale pompka chyba nigdy baku do końca nie osuszy, więc na dnie z litr pewnie będzie. Albo kupię baniak 20 litrowy, napełnię,a autem będę jeździł dopóki nie stanie z braku wachy,wtedy będę wiedział czy mam kontrolkę rezerwy :)

szoso - Sro Lip 28, 2010 10:52

oczar1, na drugi raz użyj opcji szukaj bo temat o rezerwie był i to nie jeden
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=rezerwa

kasjopea - Sro Lip 28, 2010 14:13

Rezerwy jest 8l. Zapala się często dopiero lekko poniżej kreski.
IROLA - Sro Lip 28, 2010 20:58

Po zakupie także chciałem sprawdzić i zrobiłem tak : mając wskazówkę na ok 1 mm przed kreską zaparkowałem Roverka na podjeździe :
pod kątek ok. 45 st. "dziobkiem" w dół - wynik - brak "światełka"
pod kątek ok. 45 st. "dziobkiem" w górę - wynik - brak "światełka"
jednym bokiem pod kątek ok. 45 st. "chyba prawym" w dół - wynik - brak "światełka"
drugim bokiem pod kątek ok. 45 st. "chyba lewym" w dół - wynik - powolne pojawienie się żółtej ikonki z dystrybutorem po około 10 sekundach kontrolka świeciła pełną "mocą". Jeżeli masz gdzie to spróbuj. Teraz spokojnie jeżdżę i ewentualnie czekam do pierwszych "rozbłysków" i wówczas tankuję.