Zobacz temat - ROVER416 - Bardzo proszę o ocenę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - ROVER416 - Bardzo proszę o ocenę

martinesz - Pią Lip 30, 2010 15:19
Temat postu: ROVER416 - Bardzo proszę o ocenę
Co myślicie o tym autku...
http://otomoto.pl/rover-4...-C14378955.html
warto czy nie warto? Nie znam zbytnio osób mających doświadczenie z tymi samochodami więc proszę was bardzo o opinie.

Ja zauważyłem że z prawym przodem chyba coś było, no i materiał w prawym przednim boczku odchodzi, ciekawe jak wygląda drugi. Poza tym sprawia wrażenie ciekawego egzemplarza. A jak Wy sądzicie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

bociannielot - Pią Lip 30, 2010 15:24

Ja zauważyłem głównie że mają 4 roverki na sprzedaż w 8-miu różnych aukcjach :shock:
tronsek - Pią Lip 30, 2010 15:27

Auto wypicowane na sprzedaż. Wszystko wyczyszczone, wymyte i wyprane. Podczas oglądania trzeba być bardzo czujnym.
bociannielot - Pią Lip 30, 2010 15:32

tronsek, też tak uważam - poszukaj lepiej R od prywatnej osoby - jeśli ktoś ciągnie auta na sprzedaż to wszystko Ci wciśnie. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

martinesz - Pią Lip 30, 2010 15:47

Wyprany, wyczyszczony nie znaczy zły. Ale fakt, wypucowany do granic możliwości.
Gościu miał jeszcze jednego identycznego z podobnym przebiegiem za 6900zł.
Widać ewidentnie że zajmuje się roverkami. Aczkolwiek od handlarza też można trafić dobre auto, poza tym jest to chyba najciekawszy obecnie egzemplarz na allegro czy otomoto.
Zastanawia mnie trochę ten przebieg, 136tys i boczek odchodzi, jest to normalne? Widziałem że w innych też odchodzi, ale przebiegi wyższe. Korci mnie strasznie tylko daleko ode mnie i jak chyba każdy kupujący nie chciałbym wracać z pustymi rękoma.

bociannielot - Pią Lip 30, 2010 15:52

martinesz, ok możesz mieć rację może być ok, ale sam już w przebieg nie wierzysz więc jak myślisz po co ktoś go pucował itp? Mnie już życie nauczyło, może masz kogoś blisko żeby obejrzał to auto, może ktoś z forum je widział? - w ciemno szkoda trochę jechać jeśli faktycznie masz daleko. Zresztą moich kilku znajomych to handlarze (ba z jednym nawet pracuje) - a ja sam osobiście pojechałem sobie kupić auto, a mogłem przecież ich poprosić o przywiezienie czegoś.
tronsek - Pią Lip 30, 2010 16:04

martinesz napisał/a:
boczek odchodzi, jest to normalne?

Normalne po porządnym praniu tapicerki.

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 16:04 ]
martinesz napisał/a:
Aczkolwiek od handlarza też można trafić dobre auto

Tak, zgadza się. Dlatego napisałem wcześniej:
tronsek napisał/a:
Podczas oglądania trzeba być bardzo czujnym.

martinesz - Pią Lip 30, 2010 16:11

Za tydzień jadę na wakacje do Powidza tj. 30km od Gniezna może wtedy uda mi się podjechać zobaczyć, jeżeli jeszcze będzie. A tak patrząc na te fotki widzicie coś czemu warto by się przyjrzeć z większą uwagą? Poza tym że wszystko trzeba porządnie obejrzeć.
tronsek - Pią Lip 30, 2010 16:19

Przede wszystkim zbadaj, czy nie ma śladów oleju w płynie chłodzącym, bo te silniki cierpią na HGF i musisz się z tym liczyć, że prędzej, czy później może Cię to dopaść (aczkolwiek nie musi). Na jeździe próbnej daj mu "po garach".
Poza tym tak jak w każdym aucie, zawieszenie, hamulce, czy nie ma korozji, czy nie bity i.tp.

bociannielot - Pią Lip 30, 2010 16:24

Jeśli chodzi o silnik to profilaktycznie sprawdzić go pod kątem HGF-u. Czy stan płynu chłodniczego jest w porządku, czy w oleju nie ma 'majonezu', poza tym jak Tronsek napisał wszystko bardzo dokładnie obejrzeć.

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 16:24 ]
tronsek, o zdublowaliśmy się :mrgreen:

tronsek - Pią Lip 30, 2010 16:27

bociannielot napisał/a:
tronsek, o zdublowaliśmy się

:taa: :ok:

kzrr - Pią Lip 30, 2010 21:03

A ja osobiście jestem ciekaw tych podgrzewanych fotelii, nie mowie ze nie bylo ale dosyc rzadko spotykana sprawa