Zobacz temat - [R45 1.4 2000] Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.4 2000] Sprzęgło

capri1 - Wto Sie 03, 2010 11:04
Temat postu: [R45 1.4 2000] Sprzęgło
Witam
Teoretycznie wszystko działa ale .... Wsiadam rano do samochodu i wszystko jest ok, sprzęgło chodzi płynnie i cicho, jednak gdy zaczynam jechać w korku i używać często sprzęgła, pedał zaczyna chodzić skokowo. Na początku jest to mało odczuwalne ale nasila się wraz z ilością wciśnięć pedału sprzęgła (myślę, że jest to związane z temperaturą płynu, pompy....) Po dłuższej jeździe w korku, a dodatkowo przy wysokiej temperaturze powietrza pedał sprzęgła chodzi wyraźnie skokowo mocno przy tym skrzypiąc. Odczucie i dźwięki są takie jak przy zacierającej się lince. Po kilkugodzinnym postoju wszystko wraca do normy, sprzęgło działa płynnie i cicho. Skokowy ruch pedału oraz skrzypienie nie ma wpływu na działanie sprzęgła czyli płynność ruszania, czy położenie w którym sprzęgło zaczyna „brać”.
Pytanie: czy Wy też tak macie, czy jest to normalne w tym samochodzie, a może macie pomysł co z tym zrobić ? U mnie występuje to od początku jak mam R45 czyli trzy lata, jest uciążliwe szczególnie w lecie przy wysokich temperaturach.

praktis - Wto Sie 03, 2010 11:29

Objawy przypominają zacierającą się pod wpływem temperatury łapę sprzęgła.