Zobacz temat - [R 200] Metaliczny dźwięk po włączeniu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Metaliczny dźwięk po włączeniu silnika

Win - Sob Sie 07, 2010 19:17
Temat postu: [R 200] Metaliczny dźwięk po włączeniu silnika
Witam,

Mam problem w moim Roverku 200. Dzisiaj troche jeździłem, po jakiś 2 godzinach przerwy odpalam silnik i z lewej strony patrząc na maskę słychać było dziwny metaliczny dźwięk (jakby coś ocierało się o siebie). Co ciekawsze po włączeniu klimatyzacji dźwięk ten ustał, w momencie kiedy klime wyłączyłem pojawił się ponownie. Po przejechaniu kilku km problem ustał.
Teraz znowu odpaliłem i dźwięk się pojawił, ale zdecydowanie cichszy.

Czy to może być problem z jakimś łożyskiem, klimatyzacją? Macie jakies sugestie?

Pozdrawiam

flapjck1 - Sob Sie 07, 2010 19:49

wymieniales rozrzad ostatnio? jak tak to pewnie kolko pasowe na wale korbowym sie odkreca - od tego bym zaczal


jak nie to to ktoras rolka, ale mimo wszystko obstawiam to pierwsze

Win - Sob Sie 07, 2010 20:16

jakies 20-30k temu rozrzad byl wymieniany.
flapjck1 - Sob Sie 07, 2010 20:37

sprawdz czy kolko jest odpowiednio dokrecone a potem ew sprawdzaj reszte
xtek - Sob Sie 07, 2010 23:18

A moze napiszesz jakie to dokladnie auto?
wojtas85 - Sob Sie 14, 2010 17:09

widze kolego że masz taki sam problem jak ja, czy może uzyskałeś jakieś informacje na temat tego dzwięku pod maską w okolicach kompresora sprężarki?
bonus89 - Nie Sie 15, 2010 00:59

ja mam ten sam problem i wiem co to jest w nast. tygodniu auto idzie do mechanika, jestem pewien że u was jest to samo, zwróćcie uwage jak dodajecie gazu nad silnikiem że rolka na której jest pasek na sprężarce klimy wpada w wibracje i stuka w obódowę z lewej strony, cichnie po włączeniu klimy dlatego że wtedy to koło po lewej stronie też zaczyna się kręcić, problem to łożysko na rolce wyrobione
thef - Nie Sie 15, 2010 22:05


Moderator thef informuje

Win! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji