Zobacz temat - [R25 2.0 ITD 2000r] Pytanie i zarazem analiza problemu......
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 ITD 2000r] Pytanie i zarazem analiza problemu......

bryslukasz - Czw Sie 12, 2010 23:15
Temat postu: [R25 2.0 ITD 2000r] Pytanie i zarazem analiza problemu......
Witam!!!! Trochę skomplikowałem temat ale już postaram się go wyjaśnić.....
Mianowicie pojawił się problem z mocą (średnia górka 3 biegi ledwo jedzie, gdzie wcześniej w tym miejscu na 5 nie było problemu) więc po analizie problemu wymieniłem przepływomierz. Problem wydaje się być rozwiązany - samochód stał się o niebo mocniejszy ta sama górka i spoko na 5 leci, więc wydaje się po problemie. Ostatnio wypada mi pilna i szybka sprawa, droga expresowa 160 i ni huhu nie pójdzie więcej!!!!! A pamiętam jak go testowałem w zeszłym roku to 179 i gaz pod nogą. Silnik nie bierze oleju nie dymi i z reguły poruszam się nim 80 do 110!!! przebieg 180tyś raczej nie kręcony. Czy ktoś może mi doradzić czy to normalne w tym modelu jak na taki przebieg, czy tak jak przypuszczam coś mam jeszcze do wymiany. Proszę o pomoc!!!! i pozdrawiam !! !!!

Krzysi3k - Pią Sie 13, 2010 02:46

Mi wcześniej też ledwo szedł do 160 km/h z górki. Problemem okazała sie przepływka, ale u Ciebie ta diagnoza już odpada.
Czy silnik wkręca się na wyższe obroty niż 4000 rpm?
Filtry powymieniane? Przyspieszenie ok? Turbo nie ma luzów?
Może map sensor?

bryslukasz - Pią Sie 13, 2010 09:05

No właśnie max 4000 rpm! więcej nie wykręci. Co do przyśpieszenia ok!!! A co to takiego ten map sensor?
Krzysi3k - Pią Sie 13, 2010 15:07

Sprawdź wtryski w takim razie, a najważniejsze to wtrysk sterujący (ten z kabelkiem)

Od lewej:
Zbiornik wyrównawczy
sterownik EGR
MAP-Sensor