Zobacz temat - [R400] Co to za "elektryczny" dźwięk pod maską?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Co to za "elektryczny" dźwięk pod maską?

JeRRy3D - Pon Sie 16, 2010 10:04
Temat postu: [R400] Co to za "elektryczny" dźwięk pod maską?
Witam,

Dziś wsiadłem do auta, wsadziłem kluczyk w stacyjkę i siedząc w bezruchu (bez radia :) usłyszałem dziwny, nieznany mi dźwięk. Trudny do opisania. Krótkie, losowe, niemiarowe brzęczenie czegoś na kształt - hmm, silniczka elektrycznego, siłowniczka, nie wiem. Wyłączyłem prąd, ponownie - to samo - wyraźnie słyszalny dźwięk.

Teraz po 3 godzinach sprawdzam i cisza, ale co to mogło być?
Co to za dźwięk?

szoso - Pon Sie 16, 2010 10:07

brzęczenie pochodzi z pompy wtryskowej i jest to normalne, nawet nie szukałeś a tematy o tym są na forum
JeRRy3D, używaj "szukajki" zamiast co kilka minut tworzyć kolejny temat

JeRRy3D - Pon Sie 16, 2010 10:43

Już kopie.
Dzięki i sorrki.

szoso - Pon Sie 16, 2010 11:01

JeRRy3D napisał/a:
Dzięki i sorrki

ja się nie gniewam :wink:
pompa brzęczy w każdym sdi bo ten typ tak ma i więcej na ten temat nic nie znajdziesz

Brt - Pon Sie 16, 2010 11:10

http://www.roverki.pl/ind...acji/17-seria-l ostatnie pytanie ;)
JeRRy3D - Pon Sie 16, 2010 11:26

mówimy o regularnym, ciągłym "bzyczeniu" - a'la przewody wysokiego napięcia czy transformator? Ten dźwięk znam.

Dziś mówię o innym, nieregularnym - takim mechaniczno-elektrycznym dżwięku. Nie wiem jak to opisać, żeby nie było śmiesznie. No takie "bzzzz, bzzzz" przez 1, 2 sek... cisza....znów 2, 3 bzyknięcia - 30 sek ciszy.

des - Pon Sie 16, 2010 16:28

To może Ci zaczyna pompa szwankować i ją rozłącza. Bo jak coś jest zepsute to działa nie tak jak należy i często nieregularnie.