Zobacz temat - [R400 '98 Di] Sprzęgło alternatora. Jest?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 '98 Di] Sprzęgło alternatora. Jest?

mi_sza1 - Wto Sie 17, 2010 12:39
Temat postu: [R400 '98 Di] Sprzęgło alternatora. Jest?
Zaczął niszczyć mi się pasek wielorowkowy. Pojechałem wymienic i okazało sie ze napinacz padł i prawie dotyka do koła chyba od klimy. Mechanik mówi zeby dzwonic tam gdzie wymieniałem bo powinna byc gwarancja, a wymieniane było ok 2lat i 40tys.km temu wraz z rozrządem. Tam mówia że najczestrzą przyczyna rozwalania napinacza jest sprzegło alternatora (który de fakto popiskuje przy odpalanu już długo). może ktoś wie czy jest tam sprzegło, czy tylko kółko i łożysko.
szoso - Wto Sie 17, 2010 12:48

w altku nie ma sprzęgła
BetJar - Wto Sie 17, 2010 13:00

Pierwsze słyszę, a jednak jest:
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=5566

szoso - Wto Sie 17, 2010 13:17

ale nie w Roverze i to nie w moim :wink:
BetJar, zwróć uwagę o jakich autach jest tam mowa

mi_sza1 - Czw Sie 19, 2010 13:39

No więc byłem autem na reklamacji. Nie było błedu montażu, przez 2 lata napinacz wysłużył juz swoje i tyle. Reklamacji nie uznali. sprzagła w altku tez nie ma. teraz 2 lata to malo, dużo czy normalnie. Czy może być przyczyna; za dlugi pasek, bo napinacz dotyka aż do koła od klimy i przez to stoi juz bokiem. A może napinacz jest dobry skoro naciaga pasek na tyle co trzeba tylko pasek za dużo sie wyciagnał.

[ Dodano: Czw Sie 19, 2010 13:39 ]
Napoinacz wymieniony 280 zł po rabacie wraz z rolką. dodam ze nowy bez paska nie rozciąga sie tak jak stary z paskiem (tzn do koła od klimy przy maks rozciagnięciu brakuje ok pól cm, a stary z paskiem dotykał do niego). Ruszam więc jutro z rana do Zakopanego.