Zobacz temat - [MGF] Klocki hamulcowe, tarcze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [MGF] Klocki hamulcowe, tarcze

Mad - Wto Sie 17, 2010 23:18
Temat postu: [MGF] Klocki hamulcowe, tarcze
planuję stopniową modernizację układu hamulcowego w moim MGFie. Na razie potrzebuję klocków na tył (a potem też trzeba wymienic z przodu) - coś co będzie dobre na codzien ale nie nawali także podczas agresywnej jazdy, no i fajnie by było jak by może ładniej wyglądały.

Gdzieś coś czytałem o jakichś zielonych.. nie pamietam albo Brembo albo EBC, co polecacie?

A do tego za jakiś czas będzie potrzeba wymiany tarcz - pan ze sklepu z hamulcami na allegro powiedział że nie ma sprzętu do mojego samochodu :D Tarcze tak samo - dobre do jazdy na codzien ale też odpowiednio zachowujące się podczas agresywniejszej, gwałtownej jazdy - wentylowane? Nacinane? co możecie polecić? Najlepiej w oryginalnym rozmiarze żeby nie bylo potem problemów z wielkością i rodzajem felgi itd.

MGF 1.8 120KM 1999r.

praktis - Sro Sie 18, 2010 09:02

Przejrzyj sobie ten temat

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=40126

Mad - Sro Sie 18, 2010 10:09

Ale w MGFie są 240mm
dobryziom - Sro Sie 18, 2010 12:53
Temat postu: Re: [MGF] Klocki hamulcowe, tarcze
Mad napisał/a:
planuję stopniową modernizację układu hamulcowego w moim MGFie. Na razie potrzebuję klocków na tył (a potem też trzeba wymienic z przodu) - coś co będzie dobre na codzien ale nie nawali także podczas agresywnej jazdy, no i fajnie by było jak by może ładniej wyglądały.


ładnie wyglądało? hehe a tak na poważnie Polecam klocek TRW powinieneś dostać u Tomiego w http://www.tomateam.pl w innych sklepach i na allegro będzie problem ewentualnie ebay uk

Mad napisał/a:

Gdzieś coś czytałem o jakichś zielonych.. nie pamietam albo Brembo albo EBC, co polecacie?


EBC Green klocek nie jest tani a właściwości ścierne na poziomie proponowanego TRW lub słabsze ( zapłacisz za EBC x2 drożej za to ze ma blaszkę pomalowana na zielono...)

Mad napisał/a:

A do tego za jakiś czas będzie potrzeba wymiany tarcz - pan ze sklepu z hamulcami na allegro powiedział że nie ma sprzętu do mojego samochodu :D Tarcze tak samo - dobre do jazdy na codzien ale też odpowiednio zachowujące się podczas agresywniejszej, gwałtownej jazdy - wentylowane? Nacinane? co możecie polecić? Najlepiej w oryginalnym rozmiarze żeby nie bylo potem problemów z wielkością i rodzajem felgi itd.


Co do tarcz tez polecam Tomiego zapytaj co ma obecnie na stanie chociaż do tej mocy i wagi samochodu nie ma co kombinować tylko seryjne gładkie tarcze.

Kolega praktis podał linka gdzie oceniamy jakość klocków i tarcz ostatnio przekonałem sie do marki Mintex produkt bardzo wysokiej jakości w przystępnej cenie sam na tym jeżdżę.

Tomi - Pią Sie 20, 2010 08:13
Temat postu: Re: [MGF] Klocki hamulcowe, tarcze
Mad napisał/a:
planuję stopniową modernizację układu hamulcowego w moim MGFie. Na razie potrzebuję klocków na tył (a potem też trzeba wymienic z przodu) - coś co będzie dobre na codzien ale nie nawali także podczas agresywnej jazdy, no i fajnie by było jak by może ładniej wyglądały.

Gdzieś coś czytałem o jakichś zielonych.. nie pamietam albo Brembo albo EBC, co polecacie?

A do tego za jakiś czas będzie potrzeba wymiany tarcz - pan ze sklepu z hamulcami na allegro powiedział że nie ma sprzętu do mojego samochodu :D Tarcze tak samo - dobre do jazdy na codzien ale też odpowiednio zachowujące się podczas agresywniejszej, gwałtownej jazdy - wentylowane? Nacinane? co możecie polecić? Najlepiej w oryginalnym rozmiarze żeby nie bylo potem problemów z wielkością i rodzajem felgi itd.

MGF 1.8 120KM 1999r.


Przede wszystkim wyminiłbym zaciski na komplet z TF 160. Robi robotę, tylko niestety taki zestaw nie wejdzie do 15-calowej felgi.

Mad - Pią Sie 20, 2010 11:03

No wlaśnie a na zimę przydało by się moje 16 na 15 zmienić:D