Zobacz temat - [Freelander] Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wentylator chłodnicy chodzi cały czas

freeland - Sro Sie 18, 2010 03:36
Temat postu: [Freelander] Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
jak w temacie. odpalam rano to wentylator chodnicy sie odrazu włancza gdy silnik zacznie pracować. i chodzi cały czas. czasami bardzo zadko ze sie wyłączy, a po wyłączeniu silnika wentylator chodzi jeszcze przez około 3 sekundy. niewiem gdzie szukac usterki. juz sprawdzałem regulator i jest dobry. poprostu odrazu po odpaleniu idzie prąd na stycznik i wentylator sie załancza.
t15690b - Sro Sie 18, 2010 08:46

czujnik temperatury najpewniej zepsuty raczej na pewno bo jak sie odłączy od niego kabel to właśnie zaraz odpalają wentylatory
freeland - Pią Sie 20, 2010 14:11

t15690b napisał/a:
czujnik temperatury najpewniej zepsuty raczej na pewno bo jak sie odłączy od niego kabel to właśnie zaraz odpalają wentylatory


który czujnik masz na myśli, bo wymieniałem juz ten który jest wkręcany od strony chłodnicy i nadal to samo, a doczytałem ze jest jeszcze jeden wkierowany w dół z którego wychodzi tylko jeden kabelek.

SyntaX - Nie Sie 29, 2010 09:33

Jest tez jeszcze jeden czujnik na rurkach od klimy. U nie to właśnie on był uwalony.
Nie wiem czy beznzynka ma tak samo. Ja mam motor TD4.