Zobacz temat - [R200 1.4 LPG 99r ] Tarcze hamulcowe,bicie po pedale hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 LPG 99r ] Tarcze hamulcowe,bicie po pedale hamulca

kubawasko - Czw Sie 19, 2010 08:46
Temat postu: [R200 1.4 LPG 99r ] Tarcze hamulcowe,bicie po pedale hamulca
Witam

Moi drodzy mam taki problem, podczas gdy jade autem i zahamuje od czasu do czasu strasznie mi ,,bije" pedal, czuc takie uderzenia impulsywne. Czego to moze byc wina ? Krzywych tarcz hamulcowych ? Podkreslam ze ta czynnosc nie dzieje sie zawsze tylko od czasu do czasu.

Drugie moje pytanie to takie: Posiadam Roverka 200 silnik 1.4 99r z ABS i na przodzie mam tarcze niewentylowane... Wszedzie gdzie bylem zamowic tarcze hamulcowe kazdy mi odpowiadal ze w katalogu maja tarcze do tego modelu tylko wentylowane... z racji ze jesli auto posiada ABS to musi byc wentylowana tarcza, Czy cos jest przekombinowane w moim zawieszeniu ?

Z gory dziekuje za wytlumaczenie obu tych problemow.

Pozdrawiam, kubawasko

praktis - Czw Sie 19, 2010 08:56

kubawasko napisał/a:
Czego to moze byc wina ? Krzywych tarcz hamulcowych ?


Prawdopodobnie tak.

kubawasko napisał/a:
z racji ze jesli auto posiada ABS to musi byc wentylowana tarcza,


Pierwsze słyszę.

http://www.tomateam.pl/sk...hamulcowy&c=825

kubawasko - Czw Sie 19, 2010 09:00

praktis napisał/a:

kubawasko napisał/a:
z racji ze jesli auto posiada ABS to musi byc wentylowana tarcza,


Pierwsze słyszę.

http://www.tomateam.pl/sk...hamulcowy&c=825


To niektorzy w tych sklepach to niezle sie znaja na rzeczy :shock: a na jakiej zasadzie w moim modelu dziala abs ? jak on jest zamontowany wogole ?

Stacho - Czw Sie 19, 2010 09:12

Witam,
W moim aucie jest ABS i również są tarcze niewentylowane i tak ma być. Zmieniając tarcze, kupiłem niedrogie f-my Delphi-Lockheed (55zł/szt.), jeżdżę na nich prawie 2 lata i są ok.
Co do bicia, to wg mnie wina właśnie tarcz - może są lekko zwichrowane lub je wichruje w czasie hamowania po nagrzaniu (może jedną z nich). Nie piszesz w jakim stanie masz te tarcze, jakiej F-my. Jak masz je zjechane , to wymień na nowe i powinno być ok, :wink: , pozdr....

kubawasko - Czw Sie 19, 2010 11:18

Niestety nie powiem ci kolego z jakiej tarcze sa firmy bo nie wiem dokladnie, a co do tego ile je mam to tylko rok wlasnie... Gdy mechanik wymienil je rok temu bylo wszystko wporzadku nic nie bilo, lecz od niedawna znowu pojawilo sie bicie po pedale...
praktis - Czw Sie 19, 2010 12:11

Jeśli tarcze były kiepskiej jakości to wystarczyło kilka mocnych hamowań a potem wjazd w kałużę i już masz czipsy zamiast tarcz :)
kubawasko - Czw Sie 19, 2010 12:37

Tarcze juz zakupilem wraz z klockami zobaczymy co z tego wyjdzie :)

A jest mozliwosc zeby to byla wina zwiazana ze szczekami hamulcowymi ?

praktis - Czw Sie 19, 2010 13:16

kubawasko napisał/a:
A jest mozliwosc zeby to byla wina zwiazana ze szczekami hamulcowymi ?


Szczęki są elementem hamulców bębnowych.
Jesli miałeś na myśli zacisk, to raczej nie jest to jego winą. Przy wymianie dopilnuj, żeby został dobrze oczyszczony.

leszczu - Czw Sie 19, 2010 13:21

Stacho napisał/a:
W moim aucie jest ABS i również są tarcze niewentylowane i tak ma być

A nie prawda. Ja mam ABS i mam tarcze wentylowane :grin:

Stacho - Czw Sie 19, 2010 14:25

Zgoda leszczu19901, miałem napisać "tak może być", gdyż są różne wersje :wink: ,pozdr...
kubawasko - Czw Sie 19, 2010 15:34

praktis napisał/a:
kubawasko napisał/a:
A jest mozliwosc zeby to byla wina zwiazana ze szczekami hamulcowymi ?


Szczęki są elementem hamulców bębnowych.
Jesli miałeś na myśli zacisk, to raczej nie jest to jego winą. Przy wymianie dopilnuj, żeby został dobrze oczyszczony.


Czlowiek od rana zalatany i dlatego ten blad - no dokladnie chodzilo o zacisk :) Tarcze zostaly wymienione wraz z klockami no i hamuje sie lepiej ale podczas mocniejszego hamowania juz zaczyna bic...

Vesper416 - Czw Sie 19, 2010 22:18

Nowe tarcze zwłaszcza te tańsze często wymagają toczenia. Po drugie masz nowe tarcze i nowe klocki daj im trochę czasu na dotarcie. Ja po wymianie klocków też miałem lekkie bicie a po około 2tyg bicie znikło.