Zobacz temat - [Rover 416 95r] Problem z uruchomieniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416 95r] Problem z uruchomieniem

kris88 - Wto Sie 24, 2010 15:19
Temat postu: [Rover 416 95r] Problem z uruchomieniem
Witam
Przy zimnym silniku i uruchomieniu się silnika obroty wynoszą około 950obr i po około 5s podchodzą powoli do 1200. Od razu po uruchomieniu słabo reaguje na gaz (przy powolnym dodawaniu obroty nawet potrafią lekko spaść), prycha. Jak się rozgrzeje jest ok (obroty 850 i reakcja na gaz ok).
Nie wiem co może być przyczyną.

Robert_ - Wto Sie 24, 2010 22:29

A powiedz czy przypadkiem nie masz też tak że ciężko kręci podczas uruchamiania lub/i silnik pracuje nie równo?
kris88 - Sro Sie 25, 2010 06:55

Wrażenie jest jakby ciężko kręcił, dziś rano jakby rozrusznik zatrzymał się na sekundę. Silnik trzyma obroty, nie falują. Z wydechu słychać prychanie p p p p p (na zimnym silniku).
des - Sro Sie 25, 2010 16:35

kris88 napisał/a:
dziś rano jakby rozrusznik zatrzymał się na sekundę.

To chyba słaby aku.

Robert_ - Sro Sie 25, 2010 19:19

Może być coś z kablami do świec, rozrusznik,świece...akumulator to tak raczej nie bardzo.
A może też być coś z przewodami od zasilania do rozrusznika.

kris88 - Czw Sie 26, 2010 08:03

Poprawiłem mocowanie przewodu dochodzącego do rozrusznika mocowanego na konektorka.
Poprawa jest znacząca.

Robert_ - Czw Sie 26, 2010 22:12

kris88, kup preparat do konserwacji/zabezpieczania styków elektrycznych, jeśli konektor jest pośniedziały lub gorzej to go wymień i zastosuj preparat o którym wspomniałem.
Jak skończysz to sprawdź czy jest ok, jak tak to zabezpiecz to taśmą izolacyjną lub koczulką termokurczliwą.
hm...tak myślę, że w sumie zastosowanie obu dałoby lepszy rezultat :wink: .
A jeśli to nie pomoże to musiałbyś sprawdzić cały przewód oraz rozrusznik.

Jeszcze jedno, sprawdź kostkę od silnika krokowego.