Zobacz temat - [R200 1.4 1996] przepalony kabel i brak kilku świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 1996] przepalony kabel i brak kilku świateł

kasiula8822 - Czw Sie 26, 2010 16:28
Temat postu: [R200 1.4 1996] przepalony kabel i brak kilku świateł
Mam problem z moim roverkiem 214 :beczy:
Otóż odlutował się kabel z radia i zrobił mi spięcie..w aucie pełno dymu :sad: ...kabelek o kolorze czerwonym wychodzący z kostki zasilania radia doszczętnie stopiona osłona tego kabla aż do bezpieczników pod kierownicą...co ciekawe radio działa bez tego kabla :?: ...chyba służył tylko do podświetlenia przycisków gdy były włączone światła. Spięcie robiło się przy włączaniu świateł mijania. Ciężko go wymienić więc pomyślałam że skoro działa bez tego kabelka to może po prostu się go pozbyć.wiec został odcięty..teraz pojawił się kolejny problem i nie wiem czy ma on jakis zwiazek z tym otóż kabelkiem... nie świeci przednia lewa postojówka, nie piszczy gdy są światła włączone i drzwi otwarte i nie działa tylna przeciwmgielna...sprawdzałam na bezpiecznikach te światła i niby są dobre... :bezradny: co może być powodem tej awarii...czy to brak tego kabelka :?: Bardzo proszę o jakieś informacje z góry bardzo dziękuje :cry:

darek_wp - Pią Sie 27, 2010 08:58

Faktycznie ten przewód jest tylko do podświetlenia. Sprawdź bezpiecznik F8 w kabinie. Jeśli jest ok pozostaje szukanie po kabelkach - możliwe, że jeszcze któryś się upalił. Samo odłączenie (wycięcie) kabla od kostki radia nie ma wpływu na działanie reszty oświetlenia.